YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ağrı'da esnaf eylem yaptı: Devlet bize baksın
Ağrı'da, şehir merkezinde seyyar satıcıların çoğalmasına isyan eden sebze pazarı esnafı, "Belediye yok devlet bize baksın" diye bağırdı.
Ağrı'da esnaf eylem yaptı: Devlet bize baksın
19 Nisan 2016 / 20:05 Güncelleme: 20 Nisan 2016 / 09:29

Eski Van Caddesindeki sebze pazarı esnafı, sokaklarda izinsiz seyyar satıcılık yapanlara belediye tarafından hiçbir şekilde müdahale edilmediğini iddia etti. Sebze pazarındaki tezgâhı kapatarak Eski Van Caddesinde toplanan esnaf, kendi ürünlerini ve cadde ve sokaklarda bulunan seyyar satıcıların ürünlerini sokağa dökerek yaktı. DBP’li belediye aleyhine slogan atan esnaf, belediye eş başkanları ve başkan yardımcılarını istifaya davet etti. Caddeyi trafiğe kapatan esnaf grubuna, polis ekipleri dağılmaları konusunda çağrı yaptı.

"BELEDİYE YOK DEVLET BİZE BAKSIN"

Esnaf, “Belediye yok devlet bize baksın” diyerek slogan atıp, cadde ve sokaklarda bulunan seyyar satıcıların toplanmasını istedi. Esnaf Muhsin Oğur, belediyenin kendilerine söz verdiğini belirterek, “Bize söz verdi. ‘Biz gelirsek bu pazara dört dörtlük düzen getireceğiz’ dediler. Bizde oy verdik, ama sözlerinin arkasında durmadılar, hâlâ durmuyorlar. 20 defa, 40 defa hepsiyle görüştük. 30 yıldır bu işi yapıyorum. Şu dışarıdaki kamyoneti olan arkadaşların hiçbiri seyyar satıcı değildir. Adam Cumhuriyet Caddesinin ortasını serbest etmiş. Türkiye’nin hiçbir yerinde böyle bir kanun yoktur. Bir sebze pazarı olduğu zaman çarşının yasaklanması lazım. Bu pazar ne diye kurulmuş. Şu an burada 550 tezgâh var. Derdimizi anlattık, sorunumuzu anlattık. Eğer biz oy vermiş isek gelip bizim derdimizle ilgilenmesi lazım” dedi. Polis ekipleri, caddeyi trafiğe kapatan esnaf grubunu dağıttı.

u_4520_1.jpg

 // kekolar
Yok yaaa kime oy verdiysen onun kapısına yuürrüü...
20 Nisan 2016 11:19
Silo baksin@m
 // Mehmet
Simdi devlet baksin hdp oy verirken iyidi ne oldu Ulan nankörler...
20 Nisan 2016 08:40
devlet mi baksin
 // mehmet
oy verirken akliniz nerdeydi.devlet baksin mantigi yok artik. kendi belediyeniz baksin simdi...
20 Nisan 2016 08:01
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler