YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ağaçta tıraş oluyorlar
Ağaçta tıraş oluyorlar
21 Nisan 2016 09:27
Balıkesir'de yıllardan bu yana büyüyen ve kendi bünyesinde doğal bir oturma alanı oluşturan ağacı kuaför koltuğu olarak kullanan berber, vatandaşlara doğal ortamda tıraş keyfi yaşatıyor.

150 yaşında olan ve koltuğa benzeyen ağaç adeta insanları şaşırtıyor. Koltuğu andıran bu ağaç sayesinde Erdek ilçesine bağlı Yukarıyapıcı köyüne ziyaretçi akını hız kesmeden devam ediyor. Yukarıyapıcı köyünde 45 yıldır berberlik yapan Saffet Candan koltuğa benzeyen ağacı fırsata çevirerek köyün tanınmasına yardımcı oluyor. 

Köyde yaşayan bay ve bayan herkes ağaç koltukta saçlarını kestiriyor. Köy sakinlerinden Mustafa Çolak, ''Doğma büyüme Yukarıyapıcı köyünde yaşıyorum. Berber Saffet’in ağaç koltuğunda tıraş olmaktayım. Erdek Yukarıyapıcı köyü Kapıdağ'ın en yüksek tepesinde. Doğal ağacın üzerinde tıraş olmak bir ayrıcalıktır. Herkesin gelmesini tavsiye ederim'' dedi.

Köyde bayanların berber Saffet sayesinde kuaföre gitmediklerini ifade eden Nuriye Kaya, ''Yukarıyapıcı köyünde oturuyoruz. Berber Saffet beyin komşusu oluyoruz. Köyümüzde kuaföre gitme ihtiyacı duymuyoruz. 

Koltuk ağaç olduğu sürece gitmeyi de düşünmüyoruz. Berber Saffet abimiz saçlarımızın kırıklarını alıyor. Sağ olsun elinden her iş geliyor. Bu koltuk ağaç bütün köy halkını, Erdek ve Bandırma’da oturan insanların dikkatini çekiyor. 

Sürekli bu ağacı görmeye gelen yabancı turistler de bu köye geliyor. Koltuk ağacın fotoğrafını çekiyorlar. Saffet abimiz köy halkının tıraş ihtiyacını koltuk ağaçta sağlıyor. Herkes açık havada saçlarını kestirmekten çok memnun’’ dedi.

Yukarıyapıcı köyünde yaşayan ve 45 yıldır köyde berberlik yapan Saffet Candan ise "Hava sıcak olup bahar havası gelince köy halkı insanlarını koltuk ağaçta tıraş ediyorum. 

Enteresan bir ağaç olduğu için insanlarda bu ağaçta tıraş olmaktan mutluluk duyuyorlar. Kapıdağ yarımadasının en tepesinde olan bir köy burası. Şirin bir köy herkesin görmesini isterim. Herkesin bu ağaç koltukta tıraş olmasını diliyorum'' dedi.


İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler