YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Afyonkarahisar'da kaza anları MOBESE'de
Afyonkarahisar'da kaza anları MOBESE'de
27 Haziran 2013 16:18
Afyonkarahisar’da meydana gelen kazalar MOBESE’ ye yansıdı.

Kentin değişik noktalarında bulunan MOBESE kameraları, meydana gelen ve çoğunlukla da maddi hasarla sonuçlanan trafik kazalarını an ve an kaydetti. Otogar kavşağında bulunan MOBESE kamerasına yansıyan ilk görüntüde, bir motosiklet sürücüsü önünde giden araçla aynı dönmek istediği sırada, hızını alamayarak araca arka tarafından çarparak yaklaşık 2 metre sürükleniyor.

Motosiklet sürücüsünün başında kask olması olası bir yaralanmayı engellerken, sürücü kazanın ardından yerden kalkarak motoruna doğru yürümeye başlıyor. Aynı kavşakta meydana gelen bir başka kazada ise yağmurdan dolayı kayganlaşan yolda kayan bir midibüs, virajı alamayarak yolun solunda bulunan peyzaj alanına çıkararak yan yatıyor.
 
Afyonkarahisar- İzmir Karayolu üzerinde bulunan Özdilek Kavşağı’nda meydana 2 farklı trafik kazasının ise yine aynı nedenden ‘kırmızı ışık ihlalinden’ kaynaklandığı kameralara yansıyor. Telekom Kavşağı’ndaki MOBESE kameralarına ise bu defa motosiklet kazası yansıyor. Yolun sol tarafından gelen motosiklet, araç kontrolü yapmadan yola çıkmak isteyince bu sırada yolun sağ tarafından gelmekte olan bir otomobile hızla çarpıyor. Sürücü kazanın ardından düştüğü yerden çevredekilerin yardımı ile kalkıyor. Adliye Kavşağı’nda meydana gelen kazada, kırmızı ışık ihlalinin nasıl cana mal olacağının adeta provası yapılıyor. Kendisine kırmızı ışık yanmasına rağmen hızla yolun diğer tarafına geçmek isteyen hafif ticari araç, bu sırada yolun sağ tarafında kendisine yeşil ışık yandığı için yola çıkan otomobil ile çarpışıyor. Maddi hasarın meydana geldiği kaza ucuz atlatılıyor.
 

Ambulanslar da kazalara karışıyor
 
Fatih Kavşağı’nda kırmızı ışık ihlalleri ve bir anlık dikkatsizlik sonucu ortaya çıkan kazalar adeta görenleri şoke ediyor. Işık ihlali yapan otomobil başta olmak üzere hafif ticari ve panelvan araçlar kavşağı adeta çarpışan oto pistine çeviriyor. Aynı kavşakta meydana gelen bir başka kazada ise hasta nakline giden ve sirenlerini çalarak kendisine yol açan ambulansa yolun sağ tarafından gelen motosikletin hızla çarptığı kameralar tarafından kayıt altına alınıyor. Fuar Kavşağı’nda ise yolun sağ tarafından bulunan dönüş yolunu kaçıran bir araç olduğu yerde manevra yaparak sola dönmek istediği sırada yolun sol tarafından gelen motosiklet ile çarpışıyor.
 

Yaya motosiklete çarptı
 
MOBESE kamaralarına yansıyan görüntülerde yayalardan kaynaklanan kazalar ise görenleri düşündürdüğü gibi, güldürüyor da. Demiryalayan Türbesi yakınlarında dolmuştan inan yaşlı bir vatandaş indiği dolmuşun önünden yolun karşı tarafına geçmek isterken, bu sırada arka taraftan gelen dolmuşu fark etmeyerek ona çarpıyor. İmaret Camii önünde bulunan MOBESE kamerasını yansıyan bir başka kaza ise görenleri ‘Yok artık daha neler’ dedirtiyor. Yolun sağ tarafından bulunan kaldırımdan, yolun karşı tarafına geçmek isteyen bir vatandaş, yol seyir halinde olan bir motosiklete çarpıyor. Çarpmanın etkisiyle motosiklet sürücüsü ile yere düşen vatandaş daha sonra ayağı kalkarak hızla indiği kaldırıma doğru yürüyor.İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler