YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Afyon'dan darbe karşıtlarına destek
Afyon'dan darbe karşıtlarına destek
02 Ağustos 2013 07:06
Afyonkarahisar'da Anadolu Gençlik Derneği (AGD) mensubu bir grup, Mısır'da ordunun yönetime el koyması ve sonrasında yaşanan katliamları protesto ederek "Adeviyye Müdafaası" adlı etkinlik düzenledi.

AGD tarafından tarihi İmaret Camisi'nin bahçesinde verilen iftar programında bir araya gelen grup, daha sonra ellerinde döviz ve pankartlarla slogan atarak Mısır'da yaşanan katliamlara tepkilerini dile getirdi.

AGD Afyonkarahisar Şube Başkanı Mevlüt Üyümez, Türkiye genelinde Mısır halkına destek vermek amacıyla bir hareket başlattıklarını söyledi.

Adeviyye Meydanı'nın bir can pazarına dönüştüğünü belirten Üyümez, "200'den fazla kardeşimiz şehit edilmiş, 5 bine yakın insan da yaralanmıştır. Olup bitenler karşısında ideolojik bir tavır takınıp, katliamı görmezden gelmek ayrı bir insanlık suçudur" dedi.

Üyümez, Mısır'da darbe ile iş başına gelmiş bir yönetimi tanımadıklarını ve bu yönetime destek verenleri de katliama ortak saydıklarını bildirdi.

Saadet Partisi İl Başkanı Adnan Şenel ise katliamda şehit olan Mısırlılara Allah'tan rahmet dilediğini belirterek, Milli Görüş camiası olarak kanlı saldırıyı yapan cuntacıları nefretle kınadıklarını belirtti.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler