YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AFAD'dan flaş açıklama: Tüm tedbirler alındı
AFAD'dan flaş açıklama: Tüm tedbirler alındı
19 Eylül 2014 21:35
AFAD, Suriye sınırından Türkiye'ye yönelik nüfus hareketine karşı hazırlıklarının yapıldığını ve gerekli tedbirlerin alındığını bildirdi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD),  yapılan yazılı açıklamada, Suriye’de uzun zamandır devam eden karışıklıkların son günlerde sınıra yakın bölgelerde yoğunlaştığına işaret edilerek, Türkiye'ye yönelik bir nüfus hareketi oluşabileceği öngörülerek senaryolar hazırlandığı ve bu doğrultuda gerekli tedbirlerin alındığı kaydedildi.

AFAD'ın, 4 yıldır Suriyeli misafirlere ilişkin çalışmalarını aralıksız yürüttüğü belirtilen açıklamada, "Türkiye’nin afet ve acil durumlarda tek yetkili ve koordinatör kurumu olan AFAD, son gelişmeler ışığında, hükümetimizin talimatları doğrultusunda misafirlerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla ilgili tüm kurum ve kuruluşları yönlendirmiştir. Yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için olay yerinde gerekli koordinasyon sağlanmaktadır. Gelişmeler yakından takip edilmektedir" ifadelerine yer verildi.

 

Etiketler:
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler