YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adıyaman'da ölü sayısı 10 oldu
Adıyaman'da ölü sayısı 10 oldu
30 Mayıs 2013 08:46
Adıyaman Gölbaşı Karayolu Çakal Köprüsü üzerinde tarım işçilerini taşıyan minibüsün köprüden uçması sonucu meydana gelen kazada hayatını kaybeden 10 kişi ve yaralanan 13 kişinin kimlikleri tespit edildi.

Şanlıurfa istikametinden Adıyaman istikametine gelen Kazım Çurum idaresindeki 44 NT 878 plakalı minibüs Adıyaman-Gölbaşı karayolunun 11. kilometresinde bulunan Çakal Köprüsü üzerinde sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu köprüden uçtu.

Şanlıurfa karayolu üzerinde bir köyde tarlada çalışan ve Adıyaman’a gelen ve çoğunluluğunu bayanların oluşturduğu tarım işçilerini taşıyan minibüsün karıştığı kazada can pazarı yaşandı.

Kaza yerine çok sayıda ambulans sevk edilirken, yerde kanlar içerisinde yatan yaralılara sağlık görevlileri ve vatandaşlar müdahale etti.

Minibüs içerisinde bulunan 23 kişiden 6’sı olay yerinde 4’ü hastanede yaşamını yitirdi. Kazada 13 kişi yaralandı. Yaralılardan 2’ünün durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Kazada Fatma Süt, Medine Turan, Remziye Acar, Remziye Yılmaz, Zahide Atik, Zeynep Ünsan, Salime Uluer, Yıldız Özelçi, Rahime Yazan ve Rahime Şahin hayatını kaybetti.

Sabiha Çurum, Meral Acar, Ayhan Babacan, Müjgan Çurum, Yusuf Yılmaz, Kazım Çurum, Halime Kaya, Rahime Çurum, Aziz Şahin, Tuğba Çurum, Gülcan Yücel, Remziye Avcı ve Türkan Şahin kazada yaralandı.

Kaza sonrası olayı duyan kazazede yakınları Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesine akın etti. Hastane morgu önünde sinir kirzleri geçirdiler.

Hastaneye Vali Mahmut Demirtaş, Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Şen, Sağlık Müdürü Emin Taş, Emniyet Müdürü Fikret Salmaner ve çok sayıda kamu kurum kuruluş temsilcisi geldi.

Vali Mahmut Demirtaş, kaza sonrası yaptığı açıklamada acı bir olayla karşı karşılaya kalındığını belirterek, ölenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı dileklerinden bulunarak konunun incelendiğini söyledi.

Vali Demirtaş, kazaya tekerin patlamasının neden olduğunu ve minibüste fazla yolcu olduğuna dikkat çekti.

Sağlık Müdürü Emin Taş, yaralıların seri bir şekilde hastanelere taşındığını ve yaralılardan 3’ünün durumunun ağır olduğunu kaydetti.

Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, başsağlığı dileklerinde bulundu.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler