YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adana'daki gösteriye polis müdahale etti
Adana'daki gösteriye polis müdahale etti
19 Temmuz 2013 07:40
Eskişehir'de "Gezi Parkı" protestoları sonrasında kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce darbedilen ve hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ı anmak için Adana'da yürüyüş yapmak isteyen gruba polis müdahale etti.

Merkez Seyhan ilçesi Akkapı Mahallesi'nde bir grubun izinsiz gösteri düzenleyeceği bilgisini alan ekipler, Şıh Cemal Caddesi'nde TOMA'larla önlem aldı. Bu sırada yoldan geçen bir kadın, kucağında çocuğuyla TOMA'nın önünde durarak eylem yapmak istedi.

Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, kadına eylemlerde zarar görebileceği yönünde ikazlarda bulunması üzerine genç kadın, TOMA'nın önünde yaklaşık bir dakika durduktan sonra ayrıldı.

Caddede toplanan yaklaşık 600 kişilik grup, yürüyüşe geçti. Anons arabasıyla yapılan ikazların ardından polise taş ve şişe atan gruba, tazyikli su ve biber gazıyla müdahale edildi.

Öte yandan bazı göstericilerin, çevredeki evlerin damlarından TOMA'ların üzerine beton parçaları attıkları görüldü. Polis müdahale sırasında ara sokaklara kaçan bazı göstericileri gözaltına aldı.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler