YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adana'daki cinayette 'töre' izi
Adana'daki cinayette 'töre' izi
20 Ekim 2010 18:45
Sulama kanalında çıplak olarak cesedi bulunan 3 çocuk annesi kadının töre cinayetine kurban gittiği ortaya çıktı

Adana'da cesedi çıplak halde sulama kanalında bulunan 3 çocuk annesi 25 yaşındaki Hediye B.'yi "başkasıyla ilişki yaşadığı" gerekçesiyle 23 yaşındaki kardeşinin öldürdüğü ortaya çıktı. Polis, kardeşi ile birlikte cinayete yardım ettikleri iddiasıyla 3 kişiyi gözaltına aldı.
 

16 Ekim Cumartesi günü merkez Seyhan ilçesi Yeşiloba Mahallesi'nde sulama kanalında boğazı ve bilekleri kesilmiş, kalbinde çok sayıda bıçak darbesiyle öldürülmüş bir kadın cesedi bulundu. Cesedin 25 yaşındaki 3 çocuk annesi Hediye B.'ye ait olduğunu belirlendi.
       

Emniyet Asayiş Şubesi Cinayet bürosu ekipleri, vahşi cinayeti kadının kardeşi 23 yaşındaki Mustafa B.'nin işlediğini belirledi. Dün akşam saatlerinde yeri tespit edilen Mustafa B., sabaha karşı Saydam Caddesindeki bir iş yerinde yakalandı. Emniyet'te ifadesi alınan cinayet zanlısının suçlamaları kabul ettiği, kendisine iki yakının daha yardım ettiğini ileri sürdü.
       

Ablasını öldürdükten sonra üzerindeki elbiseler ile çantasını yaktığını söylediği öğrenilen Mustafa B.'nin gösterdiği yerlerde ise ablasına ait küpeler bulundu.
       

Töre cinayetine kurban giden 3 çocuk annesi kadının iddialara göre, eşi B.P.'den boşanmadan önce internet üzerinden tanıştığı bir kişiyle önce gönül ilişkisi yaşadığı daha sonra Muğla'ya giderek birlikte olduğu ileri sürülüyor. Eşinin bu olayın ardından hamile kalan karısına kürtaj yaptırdığı daha sonra ise kardeşi Mustafa B.'yi çağırıp kendisine teslim ettiği öğrenildi. CHA
       

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler