YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adana'da uyuşturucu operasyonları: 25 gözaltı
Adana'da uyuşturucu operasyonları: 25 gözaltı
10 Ocak 2016 10:28
Adana'da uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonlarda aralarında hamile bir kadının da bulunduğu 25 kişi yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile mücadele şube müdürlüğü ekipleri, merkez Seyhan, Yüreğir ve Sarıçam ilçeleri ile Kozan ilçesinde uyuşturucu satıcılrına yönelik operasyonlar düzenledi.

Ekipler, Şakirpaşa, Dağlıoğlu, ve Çamlıbel mahallelerindeki sokaklarda uyuşturucu satıcılarına karşı ard arda baskınlar düzenledi. Polisler, kendilerini görüp kaçan şüphelileri yakalamak için silahlarıyla havaya ateş etti. Ekipler, şüpheliler O.Y, Ö.S, M.Y, Ş.E, C.K, F.Y, K.K, C.T, A.K, İ.B.Y, Ş.T, M.Ç, N.S, M.S.T, H.A, N.A, T.E, Y.A. ve A.D'yi kovalamaca sonucu yakaladı.

Ekipler, şüphelilerin kaçarken çevreye attığı uyuşturucu maddelerini delil amaçlı topladı. Operasyon sırasında bir evin bahçe duvarındaki "Uyuşturucuya hayır" yazısıyla karşılaşan ekipler bu bölgede yaptıkları aramada taşların arasına gizlenmiş esrar buldu.

Şehit Duran Mahallesi'ndeki bir eve düzenlenen operasyonda da havalandırma boşluğuna atılmış 2 kilo 110 gram esrar bulundu. Evde yapılan detaylı aramada 2 pompalı tüfek ele geçirildi. Ekipler, evdeki hamile N.A'yı gözaltına aldı.

Öte yandan, Tarsus Adana Gaziantep otoyolunun Sarıçam ilçesi yakınlarında şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan 3 otobüs de arama yapıldı. Otobüslerin bagajındaki valizleri ve çuvalları kontrol eden ekipler, 27 kilo 700 gram esrar buldu. Bagajların sahibi M.T, L.K, H.T, İ.İ. ve N.T. gözaltına alındı.

Kent genelindeki operasyonlarda 36 kilo 250 gram esrar, 19 uyuşturucu hap, 16 paket eroin, ruhsatsız 1 tabanca ve 3 tüfek ile 4 bin lira ele geçirildi.

Operasyonlarda yakalanan 25 şüpheli sorgulanmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler