YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adana'da operasyon: 41 gözaltı
Adana'da operasyon: 41 gözaltı
10 Şubat 2012 17:00
Adana'da terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması olduğu belirtilen KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda 41 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Valilik İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, ''PKK/KCK terör örgütünün kentteki faaliyetlerinin deşifre edilebilmesi, örgüt yandaşlarınca Adana'da yapılması muhtemel yol kapama, lastik yakma, güvenlik güçlerine, araçlarına, toplu taşıma görevi yapan araçlara yönelik taşlı, molotof kokteylli ve havai fişekli saldırı gibi korsan gösteri olayları ile araç kundaklama ve terör örgütü içerisinde silahlı faaliyetlerde bulunmak üzere kırsal alana eleman temin edip gönderme faaliyetlerinin önlenmesi amacıyla'' çalışma başlatıldığı ifade edildi.

Çalışmalar sonucunda, ''terör örgütünün propagandasını yaptıkları, örgüt yapılanması içerisinde aktif görev aldıkları, bölücü terör örgütü adına gerçekleştirilen olayları organize ederek bizzat katılan, ayrıca uyuşturucu, kaçakçılık, küçük yaşta çocuğa cinsel istismar ve hırsızlık olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen şüphelilerin yakalanabilmesi amacıyla yapılan operasyonda 41 kişinin gözaltına alındığı'' belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Şüphelilerin ikamet ve iş yeri adreslerinde yapılan aramalarda, örgütsel içerikli yayınlar, suç unsuru içeren dijital malzemeler ve 45 paket kullanıma hazır uyuşturucu madde ele geçirilmiştir. Halkımızın güven ve huzur ortamını tehdit eden bölücü terör örgütü içerisinde eylem ve faaliyetlerde bulunan örgüt mensuplarının bu tür girişimlerinin önlenmesi, eylemlere giren şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar demokratik hukuk kurallarından taviz vermeksizin geçmişte olduğu gibi bundan sonrada büyük bir hassasiyetle devam edecektir. Terör olaylarının önlenmesi amacıyla halk desteğinin sağlanması büyük önem taşımaktadır. Bu bağlamda, değerli vatandaşlarımızın ihbarları büyük titizlikle değerlendirilmektedir.''  AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler