YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adana'da nakliyeciler TAG otoyolunu trafiğe kapattı
Adana'da nakliyeciler TAG otoyolunu trafiğe kapattı
28 Nisan 2015 01:37
Adana'da akaryakıt zamlarını protesto eden nakliyeciler, kamyon ve TIR'larıyla Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu'nda kontak kapatarak trafiği kapatma eylemi yaptı.

Her geçen gün yükselen akaryakıt zamları nedeniyle kârlarının düştüğünü ve iş yapamaz duruma geldiklerini savunan nakliye şirketleri ve bireysel nakliyeciler, öğle saatlerinde Adana Nakliyeciler Sitesi'nde basın açıklaması yaparak zamları protesto etti. Bireysel çalışan kamyon ve tır sahipleri de zamlar nedeniyle araçlarını satıp, işsiz kalacaklarını öne sürdü. Ağır vergiler ve gün geçtikçe artan akaryakıt zammı yüküne karşı koyamadıklarını söyleyen TIR filosu sahipleri de TAG Otoyolu'nda kontak kapatacaklarını açıkladı.

Saat 21:00 civarında ise TAG Otoyolu'nun Adana Havalimanı girişinden, Ceyhan istikametine çıkan yüzlerce kamyon ve TIR, otoban trafiğinde kontak kapattı. Bir süre düşük hızda ilerleyen TIR ve kamyonlar, işlek trafiği durma noktasına getirdi. Bu sırada, çevrede çevik kuvvet ekipleri ve TOMA'lar da güvenlik önlemi aldı. Onlarca kamyon ve TIR'ın oluşturduğu araç konvoyunu fark etmeyen sürücüler de kaza tehlikesi atlattı. Konvoy, Hastaneler Kavşağı'na kadar ilerledikten sonra olaysız dağıldı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler