YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adana'da 'milli içkimiz ayran' bedava!
Adana'da 'milli içkimiz ayran' bedava!
27 Nisan 2013 16:45
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ‘Milli içkimiz ayrandır’ açıklamasının ardından Adanalı lokantacı bundan sonra tüm müşterilerine bedava ayran ikram edeceğini açıkladı.

Hava sıcaklığının 32 dereceyi aştığı Adana’da 48 yıldır lokantacılık yapan Güney Paça Salonu sahibi Mehmet Şimşek, Başbakan’ın açıklamalarına destek olmak amacıyla bundan sonra müşterilerine ayranı ücretsiz ikram edeceğini söyledi. Türkiye’nin milli içeceğinin ayran olduğunu belirten Şimşek, dükkanının kapısına da ‘milli içecek ayran bedava’ yazısını astı. Hem sağlık hem de insanları ekonomisi açısından ayran içilmesinin yararlı olduğunu belirten Şimşek, “Bundan sonra müşterilerimize yemeklerinin yanında ücretsiz ayran vereceğiz. Başbakanımıza destek ve insanların ayran içmesini sağlamak amacıyla başlattık bu uygulamayı. Şu ana kadar çok olumlu tepkiler aldık. Müşterilerimiz oldukça memnun. “ dedi.

Lokantaya yemeğe gelen vatandaşlar da, iyi düşünülmüş ve yerinde bir kampanya olduğunu belirttiler. Başbakanın açıklamalarına destek verdiklerini ifade eden müşteriler, yemeklerinin yanında içtikleri ayran için ayrıca ücret vermeden lokantadan ayrıldı.

 

CİHAN

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler