YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adana'da klimalı durak!
Adana'da klimalı durak!
20 Ağustos 2013 14:16
Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, klimalı duraklardan vatandaşlar memnun kalırsa yaygınlaştıracaklarını söyledi.

Adana Büyükşehir Belediyesi bir ilke daha imza atarak, klimalı durakları hizmete soktu. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, örneklerden biri Baraj Yolu 8. Durak’a konulan klimalı durağın tanıtımını yaptı.
 
Adana’nın yeni bir ilkle tanıştığını belirten Zihni Aldırmaz, “Kurduğumuz akıllı duraklar klimalı. Yani vatandaşlarımız toplu taşıma araçlarını rahat bir ortamda bekleyecekler. Bu durakların güvenlik sistemi de bulunuyor. Akıllı duraklarda 24 saat kamera ile güvenlik sağlanıyor” dedi.
 
Duraklardaki klimaların güneş enerjisi ile çalıştığını belirten Zihni Aldırmaz, “Herhangi bir aksaklık olduğunda şarj edilebiliyor. Aksaklık anında enerji takviyesi yapılıyor. Şimdilik 2 klimalı durağı hizmete soktuk. Biri burada diğeri de İnönü Parkı önünde. Adanalılar beğenirse yaygınlaştıracağız ve zaman içinde tüm durakları klimalı hale getireceğiz” şeklinde konuştu.
 
Zihni Aldırmaz, duraklarda vatandaşların telefonlarını şarj edebileceğini ayrıca engelli araçlarının da şarj edilebileceği donanımın bulunduğunu da belirtti.
 
Zihni Aldırmaz’ın akıllı durağı tanıtımı sırasında orada bulunan vatandaşlar Adana’nın sıcak bir kent olduğunu ifade ederek “Adana’nın böyle bir hizmete ihtiyacı vardı. Size çok teşekkür ediyoruz” dediler.

İHA

Etiketler: , ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler