YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adana'da inanılmaz yağma
Adana'da kırsal kesimde yaşayan çoğu işsiz vatandaş lmetro yapımını üstlenen şirketin şantiyesine yağmaladı. Yaklaşık bin kişilik grup, şantiyedeki bütün değerli malzemeleri kamyon, TIR ve vinçlere yükledi.
Adana'da inanılmaz yağma
09 Ocak 2010 / 16:20 Güncelleme: 09 Ocak 2010 / 16:22

Olay, merkez Yüreğir İlçesi Akıncılar Mahallesinde öğle saatlerinde yaşandı. Cono aşireti üyelerinin yoğunlukta yaşadığı Sinanpaşa ve Akıncılar mahallesinde yaşayan vatandaşlar, metro inşaatının yapımını üstlenen firmanın şantiyesini yağmaladı.

Ankara'da gerçekleştirilen ihaleyle şantiyedeki değerli beton kalıplarını hurdacıya satan Kappa-şim-al şirketi, şantiyedeki küçük malzemelerin mahalle sakinleri tarafından alınabileceğini söyledi. İhaleyi alan hurdacı, şantiyedeki demir kalıpları almakta gecikince olanlar oldu. Haberi duyan vatandaşlar, şantiyeye akın etti. Yaşlı, genç, kadın ve çocuklar şantiyedeki her şeyi yağmalayamaya başladı.

Mahalle sakinleri kamyon, TIR ve vinç kiralayarak demir kalıpları şantiyeden çıkardı. Şantiye görevlileri ile yağmacılar arasında tartışmalar yaşandı.  Şantiyeye ait 60 bin TL değerindeki dev jeneratörü kamyona yüklemek isteyen vatandaşlara izin verilmedi. Şantiye görevlileri kamyona yükledikleri jeneratörü şantiyeden uzaklaştırarak yağmadan kurtardı.  
 

Polisin anonslu uyarılarına aldırmayan vatandaşlar yağmayı sürdürdü. Olay yerine gelen polis ekipleri yağmaya engel olamadı. Bölgede görevli polis sayısının arttırılmasıyla vatandaşlar şantiyeden çıkarıldı.  
 

Yağmayı katılan vatandaşlardan Resul Nur, "Ben Atakent mahallesinden geldim. Emekli en az 60 TL alıyor. En düşük memur maaşı bin TL'yi aşıyor. Hiç maaş almayanlar ne yapsın bu ülkede. Zor durumdayız. İşsiziz. Evimize ekmek götüremiyoruz. Bunu yapmaya mecbur bırakılıyoruz" dedi. Fakir ve işsiz olduklarını belirten vatandaşlar, buradan aldıkların malzemeleri hurdacıya satarak para kazanacaklarını söylediler. İHA

BÖYLE YAĞMALADILAR


çaresizlik
 // necati demirci
siz görgüsüzlük diyorsunuz napsın insanlar hırsızlık yapsalar conolar gibi dahamı iyi olurdu soruyorum size.......
27 Eylül 2010 11:19
fukaralık
 // serdar demirciler
bunun adı yagma degildir.açlık ve çaresizliktır...
17 Ocak 2010 11:01
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler