YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adana'da dekolte cinayeti!
Adana'da dekolte cinayeti!
17 Nisan 2013 13:07
Adana’da, yengesini kardeşini aldattığı, dekolte giydiği iddiasıyla öldürdüğü öne sürülen şahıs, yeniden yapılan yargılamasında 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, 23 Haziran 2009 günü Büyükdikili Köyü zeytinlik alanda meydana gelmişti. İddialara göre Ayhan Bulut (43), kardeşi Mehmet Bulut’un eşi Gamze’nin (24) eve geç gelmesi üzerine sorguya çekti. Gamze Bulut, "Sana demedim mi? Dostum var, gel seni dostuma götüreyim" dedi. Bunun üzerine kayınbirader, yengesi Gamze’yi konuşmak için olay yerine götürdü. Ayhan Bulut, burada tartıştığı yengesini silahla vurarak öldürdü. Bulut, olaydan sonra tutuklandı.

Mahkemede Ayhan Bulut, "Töre ve namus saiki ile öldürme" suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırılırken maktulün eşi Mehmet Bulut (41) ise beraat etti. Yargıtay, olayın "töre cinayeti" olmadığını belirtip kararı bozdu.

Adana 4.Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanık, eski ifadesini tekrarlayarak, "Gece eve geldi. Sorduğumda ’Dostumun yanından geliyorum’ dedi. Cep telefonundan kimin aradığını sorduğumda ise ’Aşkım arıyordur. Gel seni götürüp, tanıştırayım’ dedi. Evden çıktık. Olay yerine vardığımızda bir otomobil bekliyordu. Araçtan indik Gamze tabancayı önce belimden, sonra da elimden almak isterken silah ateş alınca kaza ile vuruldu"dedi.
Mahkeme, Yargıtay 1. Ceza Daires’inin bozma kararına uyarak Ayhan Bulut’u "Kasten öldürme" suçundan önce müebbet hapse mahkum etti. Sanığın iyi halini göz önünde bulunduran mahkeme Bulut’u 25 yıl hapisle cezalandırdı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler