YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adana'da çiftçiler yağmur duasına çıktı
Adana'da çiftçiler yağmur duasına çıktı
17 Aralık 2013 12:22
Adana’nın Kozan ilçesinde hububatın yağışa ihtiyaç duyduğu dönemde mevsimin kurak gitmesi nedeniyle Gazi köyü beldesinde çiftçiler, 2 bin kişiyle yağmur duası yaptı.

Gazi Köyü Camii Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Rıza Aykan’ın girişimleriyle Gaziköy, Yeşildam, Hamamköy, Kamışobası, Tılan, Pekmezci, Hacılar, Taşlıhöyük, Anavarza, Çokak köylerinden 2 bin civarında çiftçi, yağmur duası için toplandı.Her köyün kendi kurbanıyla geldiği duada kazanlarda yemekler pişirilip misafirlere ikram edildi.

Bazı vatandaşlar, ceketlerini ve yeleklerini ters giyerek, hava şartlarının tersine dönmesini temenni ettiler.Kozan İlçe Müftüsü Bilal Başoğlu, yağmur duası öncesinde küs olanların barışmalarını istedi. Başoğlu, “Çukurova bölgesinde hakikaten çok hissedilen bir kuraklık var. Bu kuraklığın kalkması ve rahmetiyle tecelli etmesi için dua ettik. İnşallah Cenab-ı Allah rahmetini lütfeder ve buradaki Müslüman kardeşlerimiz de bu rahmete kavuşmanın kadrini, kıymetini bilir. Önemli olan nimetin de kıymetini bilmek lazımdır. Yani başımız dara geldiği zaman dua edip sadece Allah-u Tealayı böyle anlarda hatırlamak değil; Allah-u Tealayı her zaman hatırlayıp, her zaman verdiği nimetleri şükrederek, ondan rahmet talep etmek lazımdır” dedi.

Kozan müftüsünün yağmursuzluğa sebep olan hataları anlattığı sohbetin ardından eller ters çevrilerek duaya başlandı.Kozan Müftüsü Bilal Başoğlu’nun günahsız sabiler hürmetine Cenab-ı Allah’tan yağmur istemesiyle dua sona erdi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler