YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adana'da 2 saatlik mucize bitti!
Adana'da 2 saatlik mucize bitti!
30 Haziran 2013 16:53
Adana'da bahçeyi sulamak için Seyhan Nehri'ne traktörle birlikte düştükten 1.5 saat sonra çıkartılıp kalbi çalıştırılan çocuk 2 saat sonra hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, olay, merkez Seyhan ilçesine bağlı Hadırlı Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, 16 yaşındaki Süleyman Kasar, akrabası T.G.(32) ile birlikte bahçe sulamaya gitti. T.G., traktörü Seyhan Nehri'ne doğru arka arka yanaşarak nehirden pompa ile su çekmek istedi. T.G, yeterince yanaştırdıktan sonra traktörü durdurarak aşağı indi. Bu arada traktör, Süleyman Kasar üzerinde iken geri geri nehre doğru gitmeye başladı. Bunun üzerine T.G. Kasar'a atlaması için bağırdı ancak buna fırsat kalmadan traktör takla atarak nehre düştü. T.G. hemen polise haber verdi. Bu arada çevredeki vatandaşlar da yardıma koşarak hemen suya atladı ancak Kasar'ı çıkaramadı. Bu arada olay yerine gelen polis ekipleri, amublans ve su altı polisine haber vererek yardım istedi.

Kasar'ın annesi Selda Kasar, kız kardeşi İlayda Kasar ve diğer kardeşleri ile akrabaları da hemen olay yerine geldi. Anne ve küçük kızı olay yerinde gözyaşlarına boğuldu. İlayda, ağabeyinin kurtulması için feryat edip annesine sarılarak ağladı. Su altı polisi olaydan yaklaşık 50 dakika sonra kaza mahalline gelerek çalışmaya katıldı. Bu sırada Kasar'ın bazı akrabaları baygınlık geçirdi. Olay yerine gelen su altı ekipleri kıyafetlerini giyerek hemen nehre traktörün düştüğü yere daldı. Su altı polisi bir süre sonra Kasar'ı traktörün altından çıkardı. Ambulansa alınan Kasar, olay anından yaklaşık 1.5 saat sonra kalbi çalıştırılarak hastaneye kaldırıldı. Kasar'ın çıkmasıyla birlikte akrabaları gözyaşlarına boğuldu. Anne Kasar, "Oğlum benim içi nefes al, benim için yaşa" diye ağladı.

2 saat tutunabildi

Edinilen bilgiye göre, olay, merkez Seyhan ilçesine bağlı Hadırlı Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre bahçe sulamak isteyen 16 yaşındaki Süleyman Kasar, akrabası G.T. ile birlikte Seyhan Nehri'nden su çekmek için geri geri yanaşarak traktörü durdurdu. G.T. traktörden indiği anda traktör hareket ederek takla atarak 3 metrelik uçurumdan nehre düştü. Kasar yaklaşık 1.5 saatlik bir çalışmanın ardından nehirden çıkartıldı. Sağlık ekiplerinin müdahalesiyle kalbi çalıştırılan Kasar, hayata 2 saat tutunabildi. Kasar götürüldüğü Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 2 saat sonra hayatını kaybetti. Kasar'ın cenazesi otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu Morgu'na getirilecek.

 

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler