YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adana ve Şanlıurfa'dan Sur'daki terör mağdurlarına yardım
Adana ve Şanlıurfa'dan Sur'daki terör mağdurlarına yardım
24 Ocak 2016 16:49
Terör örgütü PKK'nın saldırıları nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan aileler için Adana ve Şanlıurfa'dan gönderilen 3 kamyon insani yardım malzemesi, Diyarbakır'a ulaştı.

Adana ve Şanlıurfa'dan, "Sur'daki Muhacirlere Ensar Olalım Kampanyası" kapsamında Diyarbakır'a 3 kamyon insani yardım malzemesi gönderildi. 

Diyarbakır'da, terör örgütü PKK'nın saldırıları nedeniyle Sur ilçesinde evlerini terk etmek zorunda kalan aileler için başlatılan kampanyaya, Adana ve Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki bazı sivil toplum kuruluşları tarafından destek verildi.

Kente ulaştırılan bin 100 gıda kolisi, battaniye, giysi, yatak, elektrikli ısıtıcı, çocuk bezi ve oyuncaklardan oluşan yardımlar, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Kayapınar ilçesindeki toplama merkezine teslim edildi.

Yardım gönderen Adana'daki sivil toplum kuruluşları adına açıklama yapan İnsan ve Medeniyet Hareketi Adana Derneği Başkanı Mehmet Tosun, kampanyaya destek vermeye gayret ettiklerini söyledi.

Siverek Sur Dayanışma Platformu Koordinatörü Cemil Yeşildağ da Siverekliler olarak Sur halkına "ensar" olma bilinciyle bir miktar yardım topladıklarını belirtti.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler