YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adana ve İstanbul'da operasyon: 11 gözaltı
Adana ve İstanbul'da operasyon: 11 gözaltı
16 Ağustos 2013 13:55
Silahlı çatışmaya girip, halk üzerinde korku ve panik yaratarak, yağma, tehdit, darp gibi suçlara karıştıkları belirlenen organize suç örgütüne yönelik Adana ve İstanbul'da gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda 11 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, geçen yıl ve bu yıl 15 suç işledikleri tespit edilen organize suç örgütüne yönelik teknik ve fizik takip çalışması yapan Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Adana ve İstanbul'da tespit edilen suç örgütü üyelerinin adreslerine eş zamanlı operasyonlar düzenledi.

Özel harekat ekiplerinin de katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda, açılmayan kapılar koç boynuzu ile kırılarak açıldı. Helikopterle de havadan destek verilen operasyonda örgüt lideri olduğu iddia edilen A.K ile Ö.A, O.Y, S.A, O.A, B.A, U.Ö, Ç.Ö, A.B, İ.T ve N.Ö. isimli şüphelileri gözaltına aldı.

Zanlıların ev ve iş yerleri ile gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda 4 tabanca, 6 av tüfeği, tabancalara ait 37 fişek, av tüfeklerine ait 122 fişek, 5 şarjör, 1 senet, 1 bıçak ve1 gaz spreyi bulundu. Ayrıca, hangi amaçla kullanıldığı araştırılan 20 kilgramlık tenekelere doldurulmuş 26 ton yemeklik yağ ele geçirildi.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada zanlıların, "Organize suç örgütü kurma, yönetme, organize suç örgütüne üye olma, örgüt adına hizmet yüklenmek, silahlı çatışma neticesinde vatandaşlar üzerinden korku ve panik yaratma, yağmaya teşebbüs, yağma, darp, tehdit, kesici aletle yaralama, 6136 sayılı kanuna muhalefet, ruhsatsız uzun namlulu tüfek, tabanca ve fişek bulundurmak, suç delillerini gizlemek, mala zarar vermek, dolandırıcılık yöntemi ile haksız kazanç elde etmek ve resmi belgede sahtecilik" suçlarını işledikleri tespit edilerek, "çıkar amaçlı organize suç örgütü kurmak" suçlamasıyla adliyeye sevk edildiği belirtildi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler