YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adana ve Hatay'da cezaevinden tahliyeler başladı
Adana ve Hatay'da cezaevinden tahliyeler başladı
18 Ağustos 2016 19:46
Adana ve Hatay'da koşulları yeni düzenlemeye uyan hükümlüler işlemlerinin ardından cezaevinden tahliye ediliyor

Adana ve Hatay'da koşullu salıverilmesine 2 yıl veya daha az süre kalan iyi halli hükümlülerin, denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak tahliye edilmelerine başlandı.

Resmi Gazete'de yayımlanan 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun'a eklenen geçici madde uyarınca Adana Açık Ceza İnfaz Kurumunda işlemleri tamamlanan 25 hükümlü tahliye edildi.

Karıştığı trafik kazasında taksirle adam öldürmek suçundan cezasını çekerken tahliye olan İsa Yeşiltaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, çıktığı için çok mutlu ve sevinçli olduğunu belirterek, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Allah razı olsun. Çoluk çocuğumuza kavuşturdular bizi. Çıkmama 5 ay vardı. Mutluyum kendimi yere göğe sığdıramıyorum" dedi.

Seyit Ahmet Eriş ise içeride kalan arkadaşlarının en kısa sürede çıkması dileğinde bulundu.

Tahliye haberini alarak cezaevi önüne gelen bazı hükümlü yakınları umutlu bekleyişlerini sürdürdü, bazıları ise tahliye edilen yakınlarıyla kucaklaştı.

Yakınlarıyla doyasıyla hasret gideren bazı hükümlüler, günlerdir müjdeli haberi beklediklerini eş ve dostalarına kavuşmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Hatay

Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, yaptığı yazılı açıklamada, Resmi Gazete'de yayımlanan 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 32'nci maddesi gereğince Hatay Açık Ceza İnfaz Kurumun'dan 40 hükümlünün tahliye edildiğini bildirdi.

Tekne, şartlara uygun diğer hükümlülerin tahliyelerine ilişkin iş ve işlemlerin devam ettiğini belirtti.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler