YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adana Havalimanı'nda kaçak cep telefonu ele geçirildi
Adana Havalimanı'nda kaçak cep telefonu ele geçirildi
18 Aralık 2014 13:51
Adana Havalimanı'nda kaçak yollarla yurda sokulmak istenen 1 milyon 477 bin lira değerinde toplam 1085 adet akıllı cep telefonu ele geçirildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Adana Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği ekipleri, havalanmanın geçici depolama ambarında bulunan 3 ahşap sandık içerisindeki bilgisayar tamirinde kullanılan makinenin ağırlığından şüphelenip, sandıkları X-Ray taramasına sevk etti.

Taban kısmında yoğunluk tespit edilen sandıklar ve makine detaylı incelemeye alınırken, gerçekleştirilen kontroller sonucunda makinenin alt kısmında bulunan devreler boşaltıldı.

Bu alanda oluşturulan gizli bölmede, muhtelif markalarda toplam 1085 adet cep telefonu bulundu. Gümrüklenmiş değeri 1 milyon 477 bin lira olan cep telefonu, bilgisayar tamirinde kullanılan 3 adet makineye el konulurken, olayla ilgili 6 kişi hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

Böylece Adana'da yılbaşından bugüne kadar ele geçirilen kaçak cep telefonu sayısı 5 bin 802’ye, hakkında suç duyurunda bulunulan kişi sayısı da 13’e ulaştı. El konulan telefonların gümrüklenmiş değerinin ise toplam 3 milyon 441 bin lira olduğu belirlendi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler