YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Acılı babadan sosyalist gruba tepki
Suruç'ta hayatını kaybeden Ordulu Alican Vural'ın cenazesi toprağa verildi.Taziyede bulunmak için cami avlusuna girmek isteyen sosyalist gruba Alican Vural’ın babası Cumhur Vural tepki gösterdi.
Acılı babadan sosyalist gruba tepki
23 Temmuz 2015 / 09:00 Güncelleme: 23 Temmuz 2015 / 10:21

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybeden Ordulu Alican Vural'ın cenazesi toprağa verildi.

Taziyede bulunmak için cami avlusuna girmek isteyen gruba Alican Vural’ın babası Cumhur Vural tepki gösterdi.

Çocuğumu yediniz Allahsızlar

Grubun cami avlusuna girmesini istemeyen baba Cumhur Vural, “Çocuğumu yediniz, Allahsızlar” şeklinde bağırdı. Baba Cumhur Vural'ı avluda bulunan vatandaşlar sakinleştirirken, gençlerden oluşan grup cami avlusuna girmeden dışarıda beklemeyi tercih etti.

Kabristanlığa gelmeyin

Öğle namazının kılınmasının ardından Alican Vural’ın cenaze namazını bir grup cami cemaati kıldı. Tabutu daha sonra cami cemaatinin omuzlarında cenaze aracına konulan Alican Vural, aynı mahallede bulunan aile kabristanlığına defnedilmek üzere götürüldü. Aile, Samsun’dan gelen grubun kabristanlığa gelmesini de istemedi.

Tartışma çıktı

Gelen grup Samsun’a dönmek için otobüs beklerken polis güvenlik tedbiri aldı. Bu sırada polis, otobüse binen gençlerden Genel Bilgi Taraması (GBT) için kimliklerini istedi. Buna tepki gösteren grup ile polis arasında bir süre tartışma yaşandı. Karşılıklı tartışmaların ardından kimlikler toplanarak polise teslim edildi. Yapılan GBT’nin ardından Samsun’dan gelen grubu taşıyan otobüs Ordu’dan ayrıldı.

3_8441.jpg

181916.jpg

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler