YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Acil serviste silahlı çatışma
Acil serviste silahlı çatışma
23 Ekim 2014 16:06
Adana'da Dr. Aşkım Tüfekçi Çukurova Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde karşı karşıya gelen iki grup onlarca hastanın yanında silahlı çatışmaya girdi. Şans eseri 1 kişinin yaralandığı çatışma anı güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

Edinilen bilgiye göre, yaklaşık 3 ay önce barda çıkan kavgada Ahmet D. isimli bir şahıs silahla yaralanarak Dr. Aşkım Tüfekçi Çukurova Devlet Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alındı. Ahmet D. beline kurşun isabet ettiği için tekerlekli sandalyeye mahkum oldu.

Ahmet D.'nin hala hastanede tedavisi devam ederken, geçtiğimiz pazar günü kardeşi Mustafa D. dini nikahlı eşi Aysel O. (27) ile kıskançlık yüzünden tartışırken Aysel O. karnından vuruldu. Aysel O. da Dr. Aşkım TÜfekçi Çukurova Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Polis, Mustafa D.'yi gözaltına aldı.

Mustafa D., eşinin tartışırken birden silahını alıp karnına ateş ederek intihar etmek istediğini söyledi. Aysel O.'nun babası Mehmet O. (50) kızının silah kullanmasını bilmediğini, intihar edemeyeceğini, damadının kızının üzerine başka bir kadın getirmek istediği için tartıştıklarını, kızını damadının vurduğunu ileri sürerek şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Mustafa D. adliyeye sevk edildi ancak çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Aynı hastanede karşılaştılar

Bu arada, Ahmet D. ile yengesi Aysel O. aynı hastanede kaldıkları için dünür olan gruplardan kadınlar hastanede karşılaştı. Bunun üzerine Aysel O.'nun yakınları Ahmet D.'nin yakınlarına, "Kızımız intihar etmedi, Mustafa vurdu" diyerek sitem edince aralarında tartışma çıktı. Tartışmayı özel güvenlik elemanları yatıştırdı. Ancak iki grup da bu durumu erkeklere haber verdi. Bunun üzerine Aysel O.'nun babası Mehmet O. 3 kişiyle birlikte hastaneye geldi.

Ahmet D.'nin 17 yaşındaki kardeşi G.D. de hastaneye geldi. Güvenlik kamerası görüntülerine göre, G.D. acil serviste karşılaştığı yengesinin yakınlarına saldırdı. Özel güvenlik ve polis G.D.'yi alıp acilden dışarı çıkardı, G.D.'nin akrabası bir kadın da onu dakikalarca sakinleştirmeye çalıştı, ancak G.D. bir türlü sakinleşmeyerek tekerlekli sandalyede olan ağabeyinin yanına çıkıp olayı anlattı. Bunun üzerine G.D. ağabeyi ve bir arkadaşı daha birlikte acile servise geldi.

Tekerlekli sandalyede silah

İki grup onlarca hastanın olduğu acil servisin ortasında karşılaştı. Birbirini tehdit eden grup daha sonra ayrıldı. Ancak G.D. bir türlü sinirine hakim olamayarak ağabeyinin tekerlekli sandalyede bezin altında sakladığı silahı zorla almak istedi, özel güvenlik elamanları buna engel olmak istedi ancak başarılı olamadı. Bunun üzerine G.D. silahı alıp tartıştığı şahısları acil servisin içinde kovalamaya başladı. Bu anda acilde bulunan vatandaşlar korkusundan kaçtı. Ortalık savaş alanına döndü. Sedyede bulunan hastalar ne yapacaklarını şaşırdı. Çocuğuyla hastaneye gelen vatandaşlar hemen acilden dışarı kaçtı.

Bu arada karşı taraftan bir kişi de silah çekerek G.D.'ye acilin içinde karşılık verince tam anlamıyla bir savaş yaşandı. Bir süre G.D. 4 şahsı kovalamaya başladı. Bu arada karşı taraftan olan bir kadın ve bir erkeğin birbirine sarılarak G.D.'den kurtulmaya çalıştığı görüldü. Bir tekerlekli sandalyede bulunan hasta ise çatışmanın ortasında kalmaktan görevlinin son hamlesiyle kurtuldu. G.D. çocuk, yaşlı, hasta kadın demeden tam 15 el acil serviste ateş etti.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler