YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Acı haber 4 yıl sonra geldi
Acı haber 4 yıl sonra geldi
24 Ekim 2012 16:42
Ailesi tarafından 4 yıl önce kayıp başvurusu yapılan gencin cesedine ulaşıldı.

Kayseri’de 4 yıl önce ailesi tarafından kayıp başvurusu yapılan ve televizyon programlarında aranan 18 yaşındaki Yasin Çelik'ten acı haber geldi. Kayseri Cinayet Büro dedektiflerinin yaptığı çalışmada Yasın Çelik’in cesedine ulaşıldı. 

Kayseri’nin Talas ilçesinde, ailesinin 4 yıl önce kayıp başvurusu yaptığı 18 yaşındaki Yasin Çelik, Kayseri Cinayet Büro dedektiflerinin uzun süren çalışması sonrasında öldürülmüş olarak bulundu. Cinayet Büro dedektiflerinin 4 yıl boyunca sürdürmüş oldukları titiz çalışma sonrasında köyde bulunan herkes ile görüşüldü.

Yapılan çalışmalarda şüpheli görülen bazı kişilerin teknik takibe alındığı ve 4 yıl boyunca izlendikleri ortaya çıktı. Cinayet Büro dedektiflerinin 4 yıl boyunca yaptıkları teknik takip sonrasında E.A. ve E.T.’nin yakalanarak sorguya alındıkları öğrenildi.

Cinayet Büro’da gerçekleşen sorgu sonrasında gözaltına alınan zanlılardan birinin ifadesi doğrultusunda Talas ilçesine bağlı Çömlekçi köyünün foseptik çukurunda arama yapıldı. Dün yapılan aramalarda kemikler ve elbise parçaları ile ayakkabı bulundu. Gece ara verilen çalışmalar bu gün sabah tekrar başladı. Yapılan çalışmalarda cesedin diğer parçalarına ulaşıldı.

Bulunan kemikler DNA testi için aileden alınan DNA örnekleri ile birlikte Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Kazı çalışmaları devam ettiği sırada sorguları tamamlanan E.A. ve E.T.’nin dün akşam saatlerinde nöbetçi Cumhuriyet Savcısı tarafından ifadelerinin alındığı ve nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandıkları öğrenildi.

Yapılan sorgulamalar ve kemikler üzerinde yapılan incelemelerde 18 yaşında öldürülen ve 4 yıl sonra bulunan Yasin Çelik’in av tüfeği ile vurularak öldürüldüğü tespit edildi. İha

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler