YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Acemi hırsızlar 2 dakikada yakalandı!
Adana'da bir kuyumcu dükkanının camını taşla kırıp altınları çalmak isteyen iki kişi, camı karamayınca kaçtıkları ara sokaklarda güven timleri tarafından soygun girişiminden 2 dakika sonra yakalandı.
Acemi hırsızlar 2 dakikada yakalandı!
28 Mart 2013 / 11:08 Güncelleme: 28 Mart 2013 / 11:11

Edinilen bilgiye göre, merkez Yüreğir ilçesi, Kiremithane Mahallesi'nde akşam üzeri kuyumcu dükkanının yan tarafına gelen iki kişi bir süre burada bekledi.

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, etrafın sakinleşmesinin ardından hareke geçen geçen iki şahıs, kuyumcu dükkanının önüne geldi. Şahıslardan birisi telefonla konuşurken diğeri de, çevredeki iki öğrencinin uzaklaşmasının ardından kazağının altında sakladığı taşı çıkartıp kuyumcu dükkanının camına fırlattı.

Camın kırılacağını düşünerek kuyumcuya doğru hareketlenen şahıslar cam kırılmayınca bir an şaşkınlığa uğrayıp Kozan Yolu üzerinden Selahattin Eyyubi Mahallesi'ne doğru kaçmaya başladı.

Bu arada, iş yeri sahibi polisi aradı. O sırada bölgede bulunan güven timleri şahısların kaçış yönüne doğru harekete geçti. Bu arada, kuyumcuda bulunan müşterilerde panikle dışarı çıktı. Bir kadın bebeğiyle dışarı çıkıp bebeğinin yüzünü eliyle sakladıktan sonra arkasına bakmadan kaçtı.

Kuyumcu ve çalışanları da zanlıların arkasından gitti.

Güven timleri ise soygun girişiminden 2 dakika sonra S.B. (17) ve B.B. (16) adlı zanlıyı yakaladı. Zanlıları kuyumcu dükkanına getiren güven timleri güvenlik kamerasını izleyip teşhis etti. Yaşları küçük olduğu için çocuk şube müdürlüğüne götürülün zanlıların korsan gösterilere katılmaktan suç kayıtları bulunduğu öğrenildi.

Adliyeye sevk edilen zanlıların ifadelerinde parasız kaldıklarını, daha önce arkadaşlarının cam kırarak kuyumcu soyduğu için kendilerinin de bu yöntemle kuyumcu soyup para kazanmak istediğini söyledikleri ileri sürüldü.

İHA

emniyet müdürlüğüne teşekkürler
 // hüseyin yıldırım
camı kırarak altınları alıp kaçmak isteyenleri adana polisi alarma gecerek bir kaç dakika içerisinde olay mahaline ulaştı hırsızlardan birini hemen yakaladı polis teşkilatının can siperhane çalışmasından dolayı hırsızlar hemen yakalandılar..Başarılı performanslarından dolayı hepsine teşekkürlerimizi sunarız..Adana Kuyumcular adına başarılar dileriz.....
28 Mart 2013 Perşembe 22:15
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler