YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aç kurtlar şehre indi
Aç kurtlar şehre indi
10 Şubat 2012 17:19
Kar yağışının etkili olduğu Çorum'da aç kalan 2 kurt, İskilip yolu üzerindeki bir akaryakıt istasyonunun deposuna indi.

Edinilen bilgiye göre, kent genelinde üç gündür etkili olan kar yağışı doğayı beyaz örtüyle kaplarken, kar altında yiyecek bulmakta zorlanan 2 kurt, yiyecek bir şeyler bulabilme umuduyla İskilip yolu üzerindeki bir akaryakıt istasyonunun deposuna girdi.

İstasyon çalışanları tarafından fark edilen kurtlardan birisi kaçarken, diğeri depodaki cam parçalarına basması sonucu ayağından yaralandı. Çalışanlarının durumu Çorum Belediyesi Sokak Hayvanlarını Koruma ve Rehabilite Merkezi görevlilerine bildirmesi üzerine istasyona giden görevliler, yaralı kurdu alarak tedavi merkezine götürdü.

Yaralı kurt yapılan tedavinin ardından Orman ve Su İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından tekrar doğaya bırakıldı.

Orman ve Su İşleri İl Müdürü Mahmut Temel, ağır kış şartlarından dolayı sokak hayvanları gibi yaban hayvanlarının da aç kaldığını söyledi.

Doğal hayattaki canlılar için sürekli yemleme çalışmaları yaptıklarını ifade eden Temel, şöyle konuştu:

''Soğuk hava ve kar yağışı insanlar kadar hayvanları da olumsuz etkiliyor. Kar yağışının etkili olduğu bölgede aç kalan ve bir benzin istasyonunun deposuna giren 2 kuttan birinin yaralandığının öğrenilmesi üzerine ekipler tarafından alınan yaralı kurt Çorum Belediyesi'ne ait rehabilitasyon merkezine getirilmiştir. Yaralı kurt buradaki tedavisinin ardından yine ekiplerimiz tarafından doğal ortamına salındı.'' AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler