YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aç domuzlar sahile indi
Aç domuzlar sahile indi
19 Ağustos 2015 16:35
Bodrum'da aç kalan domuzlar sahile inerek yemek aradı. Turistlerin denize girdiği noktaya kadar gelen aç domuzlar, turistler tarafından beslendi. Turistler yemek vererek beslediği domuz sürüsüyle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bodrum açıklarında bulunan Kara Ada’da aç kalan domuzlar, koyda denize giren turistlerin yanına kadar indi. Turistler yemek vererek beslediği domuz sürüsüyle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Muğla’nın Bodrum İlçesi’ne 2 mil uzaklıktaki ve günübirlik tur teknelerinin rotasında bulunan turistik Kara Ada’da aç kalan domuzları, kaptanlar ve turistler beslemeye başladı. Kara Ada’daki Poyraz Koyu’na demirleyen Akrep adlı yattan inen yerli ve yabancı turistler yüzerken, sahile kadar yavruları ile birlikte gelen 20 domuzun bulunduğu sürüyü gördü.    

Önce şaşkına dönen turistler ardından kaçmadıklarını görünce bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Teknenin kaptanı Tolga Çotura, "Adada yaşayan domuzlar özellikle yaz aylarında aç kalıyor. Bazıları çok aç kaldığı için oldukça zayıflamış. Adaya gelen tekne kaptanları olarak domuzlara elimizden geldiğince yemek ve su bırakıyoruz, doyurmaya çalışıyoruz. Turistler de yanlarında getirdikleri yiyecekleri veriyor. Bir süre sonra turistler domuzların sadece yemek için kendilerine yanaştıklarını görünce rahatlıyor ve yüzmeye devam ediyor. Her yıl onlarca teknenin beslediği domuzlar artık insanlara çok alıştı, adanın maskotu haline geldiler" dedi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler