YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'deki bombalı terör şakası Türkiye'ye sıçradı! 3 gözaltı
ABD'deki bombalı terör şakası Türkiye'ye sıçradı! 3 gözaltı
05 Mart 2016 09:25
İstanbul'da günün en yoğun saatinde metroda bomba şakası yaparak büyük paniğe neden olan olayda gözaltı sayısı 3'e çıktı. Tekbir getirerek vagonun içine çanta atarak büyük paniğe yol açan ve "Şaka yaptık" diyen gençler adliyeye sevk edilecek.

Ünalan metrosunda metronun kapılarının kapanacağı sırada tekbir getiren bir genç elindeki çantayı vagonun içine attı. Vagon bir anda karıştı yolcular şoka girdi. Olayın gençlerin yaptığı tuhaf şak olduğu ortaya çıktı.

Olay saat 16.45 sıralarında hattın en yoğun olduğu saatte Ünalan metrosunda meydana geldi. Görgü tanıklarının an be an anlatığına göre metroda büyük şok yaşatan olay şöyle gelişti. Yaşları küçük 2 genç vagonun kapılarının kapanacağı sırada Alahu ekber diyerek tekbir getirdi, hemen ardından da elindeki çantayı birazdan harekete geçecek vagonun içine attı. Bu dakikadan sonra hem istasyonda hem de harekete geçen vagonlardaki yolcular arasında büyük panik ve kargaşı yaşandı. Akıllara gelen tek şey çantanın bombalı olduğuydu. Çantanın atıldığı vagondaki yolcular hızla çantadan uzaklaşmaya çalıştı, bazı yolcular acil butonuna bastı, bu sırada fenalık geçirenler oldu.

Ayrıntılar ortaya çıktı

Olayla ilgili ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı. Görgü tanıklarının iddiasına göre, akşam saatlerinde 3 genç, Üsküdar Ünalan Metro İstasyonu'nda inip, Kartal yönüne giden metroyu beklemeye başladı. Kısa süre sonra gelen metroya 2 arkadaş binerken, diğer üçüncü kişi ise vagonun kapıları kapanırken, tekbir getirip elindeki çantayı arkadaşlarına doğru atarak "Bomba" diyerek kaçtı. Bu sırada metro da Kartal yönüne doğru hareket etti. Ancak olay vagonda büyük paniğe yol açtı. Bazı yolcular çığlık atmaya başladı, bazıları da panik butonuna bastı. Metro Göztepe İstasyonu'nda dururken, Metro'nun özel güvenlik personeli vagondaki 2 genci yakalayarak olay yerine gelen polise teslim etti. 

ÇANTADAN BASKET TOPU ÇIKTI

Polis, yaşları 18'den küçük olan 2 genci Üsküdar Çocuk Büro Amirliği'ne götürdü. 2 kişinin ifadesi üzerine, çantayı atıp giden üçüncü gence du ulaşıldı ve o zanlı da Çocuk Büro Amirliği'ne teslim edildi. Bu arada, yapılan incelemede, vagonun içine "Bomba" denilerek atılan çantadan basket topu çıktı. Haklarında TCK'nın 5237. maddesi uyarınca, "Halk arasında korku ve panik yaratmak" suçundan işlem yapılan 3 öğrenci yarın Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne sevk edilecek.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler