YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
80 bin tavuk telef oldu
80 bin tavuk telef oldu
18 Nisan 2013 13:21
Çorum'da yumurta üretimi yapan bir çiftlikte çıkan yangında 80 bin adet tavuk yanarak telef oldu.

Yangın, İskilip yolu 15'inci kilometrede meydana geldi.

Fahri Özuslu'ya ait tavuk çiftliğinde elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın bir anda tüm işletmeyi sardı. Sabah saatlerinde meydana geldiği öğrenilen yangını yoldan geçen sürücüler gördü.

Hemen Çorum Belediyesi İtfaiye ekiplerine haber veren vatandaşlar, işletme sahibine de ulaştı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Ancak yangının geç fark edilmesi nedeniyle 80 bin adet yumurta tavuğu telef oldu.

Yaklaşık 5 saattir süren yangının, kontrol altına alındığı ancak soğutma çalışmalarının sürdüğü öğrenildi. Yangın söndürülmesinde itfaiye güçlük çekince iş makinelerinin de bölgeye gittiği belirtildi.

İşletme sahibi Fahri Özuslu burada yaptığı konuşma da yangının sabah 06.00'da çıktığını söyledi. Çiftliğin bin 500 metre kare alanda bulunduğunu belirten Özuslu itfaiye raporunun henüz çıkmadığını kaydetti. 3 milyon TL harcama yaptığını söyleyen Özuslu çok büyük zarar ettiğini belirtti.

Bu arada işletmenin 4 ay önce yapıldığı öğrenildi.

 

CİHAN

14:14
 // Can
Diri diri yanan 40 bin can... Tavuk kümesleri neden 500 erli ayrı barakalarda olmazki. Cephaneler nasıl belli mesafelerde muhafaza ediliyorsa, tavuk çiftlikleri de öyle korunmalı. Hem bulaşıcı hastalık, hemde yangın esnasında asgari kayıp olur. Ama nerdee, para gelsin de nasıl olursa olsun. Ben suçu, ilgili bakanlıkta buluyorum. Ruhsatlandırmada bunlarda dikkate alınmalı....
18 Nisan 2013 14:14
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler