YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
8 kişi Adana'ya gönderildi
8 kişi Adana'ya gönderildi
08 Ocak 2010 08:52
Konya'da yapılan operasyonda gözaltına alınan 8 kişi sorgularının ardından Adana'ya gönderildi

Konya'da, suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 8 kişi polisteki sorgularının tamamlanmasının ardından Adana'ya gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde sorguları tamamlanan, aralarında örgüt elebaşı olduğu öne sürülen İ.A'nın da bulunduğu 8 kişi, Konya Numune Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildi.

Daha sonra zanlılar, soruşturmayı başlatan Adana Cumhuriyet Başsavcılığına  gönderildi.

OPERASYONUN AYRINTILARI

Zanlıların, kar maskeleriyle üniversite öğrencisi Y.G'nin evine gece yarısı zorla girerek ağır şekilde dövdükleri iddia edildi.

İstanbul'da iki kişiyi zorla Kocaeli'ne götüren zanlıların, burada ağzını ve ayaklarını bağladıkları iki kişiyi darp ederek işkence yaptıkları ve bu kişilere zorla 30 bin liralık senete imza attırdıkları ileri sürüldü.

Zanlılardan grubun lideri olduğu belirtilen İ.A'nın karşılığı olmayan çeklerle aldığı malları, çok ucuza elinden çıkardığı da iddia ediliyor.

Yapılan aramalarda muşta, 2 döner bıçağı büyüklüğünde bıçak, elektro şok aleti, 6 ruhsatsız tabanca ve 5 kar maskesinin ele geçirildiği öğrenildi. 

Polisin 3 gün önce Konya merkezli olarak aralarında İstanbul ve Ankara'nın da bulunduğu 8 ilde düzenlediği operasyonunda 20 kişi gözaltına alınmış, 12 kişi sorgularının ardından serbest bırakılmıştı.

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler