YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
74 terörist öldürüldü
74 terörist öldürüldü
08 Eylül 2015 07:25
Bölücü terör örgütü PKK’nın Hakkari-Dağlıca saldırısı sonrası Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre 16 askerimiz şehit olurken, 6 asker de yaralandı.

Bölgede operasyonlar sürerken çıkan çatışmalarda en az 74 terörist etkisiz hale getirildi. Terör örgütüne ait 23 hedefin F-4 ve F-16 savaş uçaklarınca vurulduğu belirtildi.

Bölücü terör örgütü PKK’nın Hakkari-Dağlıca saldırısı sonrası Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre 16 askerimiz şehit olurken, 6 asker de yaralandı. Eli kanlı teröristlerce yola döşenen mayının askeri konvoyun geçişi sırasında patlatılması sonrası meydana gelen olay tüm Türkiye’yi yasa boğarken PKK bir kez daha lanetlendi. Bölgede operasyonlar sürerken çıkan çatışmalarda en az 74 terörist etkisiz hale getirildi. Ayrıca terör örgütüne ait 23 hedefin Türk savaş uçaklarınca vurulduğu belirtildi.

HAİN SALDIRININ BİLANÇOSU ORTAYA ÇIKTI

Genelkurmay Başkanlığı, bölücü terör örgütü PKK’nın Dağlıca’da yaptığı hain saldırıya ilişkin açıklamada bulundu. Açıklamada, 16 askerin şehit olduğu, 6 askerin de yaralandığı bildirildi. Yapılan açıklamada şöyle denildi: “06 Eylül 2015 tarihinde Dağlıca-Yüksekova yolunun ulaşıma açılması maksadıyla yürütülen operasyonda, daha önceden bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından yol kenarına yerleştirilen el yapımı patlayıcıların patlatılması ile iki zırhlı aracımız ağır hasar görmüş, araçlarda bulunan kahraman 16 silah arkadaşımız şehit olmuştur. Kahraman altı silah arkadaşımız ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmış, yaralıların tedavilerine hâlihazırda devam edilmektedir.”

74 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Hain saldırı sonrası bölgede operasyonların devam ettiği bilgisinin de yer aldığı açıklamada, örgütün lojistik kaynaklarının da Türk savaş uçakları tarafından bombalandığı belirtildi. Açıklamada, “Saldırının ardından bölgede başlatılan operasyonlar karadan ve havadan kararlılıkla sürdürülmektedir. Bu kapsamda; bölgede tespit edilen terörist hedeflerinin imhası ve harekâta emniyetle devam edilmesi maksadıyla; bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce kullanıldığı belirlenen 23 hedef (6 mağara, 2 depo, 3 barınma alanı ve 12 Doçka mevzii) 7 Eylül 2015 günü saat 09.00’dan itibaren üç adet F-4 ve dört adet F-16 savaş uçağı ile ateş altına alınmaktadır” denildi. 400 kişilik terörist saldırısına anında karşılık veren güvenlik güçlerimiz başlattığı operasyonlarda ise en az 74 militan öldürülürken 28’i de yaralı olarak ele geçirildi.

VATAN SAĞOLSUN

Genelkurmay’dan yapılan açıklamanın devamında ise şehitlerimiz için şu ifadelere yer verildi: “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.”

1,5 AYDA 2 BİN TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan önceki gün katıldığı bir televizyon programında hava operasyonların başladığı 22 Temmuz tarihinden bugüne kadar 2 bin civarında teröristin öldürüldüğünü bildirmişti. Genelkurmay Başkanlığı’ndan edinilen bilgilere göre ise hava ve kara operasyonları sonrası çok büyük darbe alan örgüt, can havliyle Dağlıca saldırısını gerçekleştirdi.

HEDEFTEKİ BÖLGE DAĞLICA

Öte yandan; bölücü terör örgütünün hedefinde bulunan Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesindeki askeri birliklere teröristlerce bu yıl düzenlenen saldırılar, örgütün kanlı yüzünü gözler önüne seriyor. Terör örgütü mensuplarının, bu yıl Dağlıca bölgesine gerçekleştirdiği 19 saldırıda 4 asker şehit olurken, 5 asker ve 2 çocuk da yaralandı.

 

YENİ AKİT

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler