YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
70'lik dede otobüs şoförünün telefonunu çaldı
İstanbul Fatih’te özel halk otobüsü şoförünün kazaya karışarak araçtan inmesini fırsat bilen 70 yaşındaki hırsız, sürücünün cep telefonunu çaldı.Olay anı otobüsün güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.
70'lik dede otobüs şoförünün telefonunu çaldı
30 Mart 2015 / 20:37 Güncelleme: 30 Mart 2015 / 20:39

Olay, geçtiğimiz günlerde Aksaray’da meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, otobüs güzergahında kaza olması sebebiyle şoförün araçtan inmesini fırsat bilen yaşlı yolcu, şoför koltuğunun yanında bulunan telefonu çaldı. Yanında bulunan diğer yolculara aldırmayan hırsız, otobüsten inerek kayıplara karıştı. Otobüse geldikten sonra telefonunun çalındığı fark eden şoför ise kamera kayıtlarını inceledikten sonra polise gidip şikayetçi oldu.

İkinci denemesinde cebine atıyor

Otobüs şoförü Mehmet Sezen, “Cerrahpaşa durağında Esatkapı’yı dönerken kaza yaşadık. Ben kaza ile ilgilenirken, bu esnasında telefonum çalınmış. Ben olayı son durakta yolcular boşaldıktan sonra farkettim. Telefonu arayıp bulamadık. Sonra kamera kayıtlarından yaklaşık 70 yaşlarında bir yolcunun çaldığını gördük” dedi.

Güvenlik kamerasının kaydettiği görüntülerde, şoför otobüsten iniyor. Şoför mahalli yakınında bulunan yaşlı adam telefonu fark ediyor. İlk denemesinde başarısız olan hırsız, bir sonraki denemesinde başarılı olarak telefonu bulunduğu yerden alarak cebine atıyor. Diğer yolcuların yanında olmasına aldırmayan hırsız, otobüsten inerek kayıplara karışıyor. Sürücü son yolcuları indirdikten sonra telefonunun olmadığını fark ediyor. Arama çalışmaları sonuç vermiyor. Daha sonar incelenen kamera kayıtlarından hırsızlık olayı ortaya çıkıyor.

Kamera kayıtlarını inceleme altına alan ekipler, şüpheli şahsın yakalanması için soruşturma başlattı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler