YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
70 PKK'lı orada sıkıştırıldı
Mardin'in Nusaybin ilçesinde, 3 bin bina yıkılırken, on binlerce ev, iş yeri, araç ve kamu binası zarar gördü. 70 teröristin köşeye sıkıştırıldığı ilçede, operasyonun sonuna gelindiği öğrenildi.
70 PKK'lı orada sıkıştırıldı
02 Haziran 2016 / 19:05 Güncelleme: 03 Haziran 2016 / 08:12

Terör örgütü PKK'nın, 2015 Mart ayında başladığı ancak İmralı Cezaevi'nde bulunan Abdullah Öcalan'ın çağrısı üzerine durdurduğu hendek ve barikat politikasını, 7 Haziran seçimlerinden sonra bir kez daha hayata geçirmesi ağır bilançolara neden oldu.

Güneydoğu'da, Diyarbakır'ın Silvan ve Sur, Şırnak ile Cizre, Silopi ve İdil ve Mardin'in Nusaybin ilçelerinde hayatı felç eden PKK, en büyük zararı bölge halkına verdi. Yüz binlerce insanın göç ettiği söz konusu ilçelerde, on binlerce ev, işyeri, araç ve kamu binası zarar gördü.

3 BİN BİNA YIKILDI

Terörün en ağırının yaşandığı ve 14 Mart'ta 8'inci kez sokağa çıkma yasağının ilan edildiği Nusaybin'de, rakamlar terörün yüzünü bir kez daha ortaya koydu. 120 bin nüfuslu ilçede, 100 bin kişi başka yerlere göç etmek zorunda kaldı. İlçede, gerek teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcıların infilak etmesi, gerek bulundukları bölgelerin ağır silahlarla vurulması, gerekse şiddetli çatışmalar yüzünden 3 bin bina tamamen yıkıldı, binlerce ev, işyeri ve araç da zarar gördü. İlçenin yüzde 80'i kullanılamaz hale geldi.

500 GÜVENLİK GÖREVLİSİ YARALANDI

8 bin 500 asker ve polisin görev yaptığı ilçede, şu ana kadar 70 asker ve polis şehit oldu, 500'ün üzerinde güvenlik görevlisi ise yaralandı. Abdulkadir Paşa, Fırat, Dicle, Yenişehir, Zeynelabidin ve Kışla mahallelerinde bulunan hendek ve barikatların yüzde 97'sini temizledi. Söz konusu mahallelerde bulunan 471 barikat kaldırıldı, 46 hendek kapatıldı. Teröristlerce tuzaklanan bin 137 el yapımı patlayıcı imha edildi. 496 terörist de etkisiz hale getirildi.

70 TERÖRİST KÖŞEYE SIKIŞTIRILDI

Öte yandan, operasyonun aralıksız olarak devam ettiği ilçede kalan 70 teröristin köşeye sıkıştırıldığı öğrenildi. Dört taraftan çember altına alınan ve çoğunluğunun dağ kadrosundan olduğu öğrenilen teröristlere sık sık "teslim ol" çağrısı yapılıyor. Teröristlerin kaçış güzergahları tutulurken, bulundukları alanlar ağır silahlarla ateş altına alınıyor.

İlçedeki operasyonun bir hafta içerisinde tamamlanması da bekleniyor.

teslim ol demeyin
 // ali
fare gibi kapana sıkışanların teslim olup iki gün yatıp çıkması milleti çok rahatsız etmektedir. bu kadar şehit verdik ölmeye ramak kalmışken yalandan teslim olup teröristliğine yine devam edecekse ki tarih öyle gösterdi imha etmek bu ülke için en hayırlısı olacaktır. pişmanlık yasası dağdan kaçıp gelip mehmetçiğe sığınanlara uygulanmalı. lağım farelerine değil! bu çizgi çok önemli. zira millet dikkatle izliyor ve yeni hatalara tahammülü kalmadı....
03 Haziran 2016 00:28
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler