YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
70 kilo eroin ile yakalandılar
70 kilo eroin ile yakalandılar
30 Haziran 2010 16:32
Şebeke elebaşı lüks villasında sevgilisiyle birlikte yakalandı

İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonlarda; 7 kilo 538 gram eroin ile 65 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Gözaltına alınan 23 şüpheliden 1'i kadın 14 kişi, Beşiktaş'ta bulunan İstanbul Adliyesi'ne getirildi.
 

Uyuşturucu madde tacirlerine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Çatalca, Kadıköy ve Göztepe’de bir süre takip edildikten sonra Halit Ü. ve sevgilisi olduğu iddia edilen Havva Ö.’nün de aralarında bulunduğu 23 kişiyi gözaltına alındı.
 

Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan ve Bodrum Bitez’deki lüks villasında sevgilisi Havva Ö. ile birlikte yakalanan şebeke elebaşı Halit Ö’nün, uyuşturucu madde suçundan Yargıtayca onaylanan 16 yıl kesinleşmiş hapis cezası ile arandığı öğrenildi.
 

Bu kişilerin üzerlerinde ve yanlarında taşıdıkları valizler ile evlerinde yapılan aramalarda 70 kilo 538 gram eroin, sahte oldukları belirlen 1 sürücü belgesi, 3 nüfus cüzdanı, 3’ü ruhsatsız 5 tabanca, bir miktar esrar, uyuşturucu ticaretinden elde edildiği sanılan 2 bin dolar, 2 bin avro, 6 bin 800 TL ele geçirildi.
 

Narkotik polisi, Esenyurt’ta düzenlediği operasyonda da yurt dışından elde ettiği uyuşturucu ve uyarıcı nitelikli hapları iç piyasada pazarlamak istediği ileri sürülen Ö.F.S’yi gözaltına aldı.
 

Bu kişinin üzerinde ve evinde yapılan aramalarda, çek yat şeklindeki koltuğun bazasında gizlenmiş paketler halinde 65 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildiği öğrenildi.
 

İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü'nde işlemleri tamamlanan zanlılardan biri kadın 14 kişi, bugün Beşiktaş'ta bulunan İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi. İfadeleri alınan 14 zanlı da tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.
 

Zanlıların mahkemede sorguları devam ediyor. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler