YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
7 yıl sonra mağarada basıldılar
7 yıl sonra mağarada basıldılar
24 Eylül 2010 20:10
Amca, hala ve iki kuzenlerini öldüren 3 sanıktan ikisi saklandıkları mağarada yakalandı

Malatya'nın Yazıhan ilçesine bağlı Mısırlı köyünde, 2003 yılında baskın yaptıkları yakınlarının evinde amca ve halaları ile iki kuzenlerini öldüren üç sanıktan ikisi kaldıkları Bereketli köyündeki mağarada yakalandı.
 

Tarlada çalışan köylülerin Yazıhan ilçesi Bereketli köyü yakınlarında bulunan bir mağarada 2 silahlı kişinin bulunduğunu ihbarı üzerine bölgeye giden jandarma ekipleri, Ali (38) ve Cengiz (45) Boztepe kardeşleri 1 adet Kaleşnikof tüfek, tabanca ve çok sayıda mermi ile yakaladı.
 

Yazıhan İlçe Jandarma Komutanlığında ifadeleri alınan sanıklar, sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklandı.
 
 YAKINLARINI ÖLDÜRMÜŞLERDİ
 
22 Ağustos 2003'te Yazıhan'a bağlı Mısırdere köyünde bir eve baskın yapan Ali, Cengiz ve Alpaslan Boztepe kardeşler, amcaları Şuayip Boztepe, oğlu Ali Boztepe, halaları Ayşehan Şahin ve oğlu Musa Şahin'in öldürmüş ve daha sonra firar etmişlerdi.
 

Sanıkların akrabalarını öldürdükten sonra Yazıhan ilçesine bağlı köylerde gizlendikleri, zaman zaman da kendilerine ait olan tarladaki mağarada kaldıkları ifade edildi.
 

Öte yandan olaydan sonra firar eden ve halen yakalanamayan Alpaslan Boztepe'nin ise hukuk fakültesi mezunu olduğu ve hakimlik sınavını kazandığı öğrenildi. AA

4 değil
 // hasan ağar
ölen 4 kişi değil 3 kişidir bilmeden haber yapmayın musa şahin ağır yaralanmış ve kurtulmuştur allah onu ailesine bağışladı....
25 Eylül 2010 15:47
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler