YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
7 bin lira yangında kül oldu
7 bin lira yangında kül oldu
13 Kasım 2015 16:07
Başkent'te, bir gecekondu çıkan yangın sonucu ev sahibinin 7 bin TL'si kül oldu.

Edinilen bilgiye göre, Çankaya İlçesi Aşağı Öveçler mahallesinde bulunan bir gecekondu da yangın çıktı. Gecekondudan alevlerin yükseldiğini gören vatandaşlar itfaiye ekiplerine haber verdi. Kaçak elektrikten çıktığı iddia edilen yangın da çevrede bulunan kağıt ve çöpler ile birlikte ahşap bina bir anda alev aldı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, gecekondu da çıkan yangına anında müdahale etti.

Sokağı aydınlatmak için kullanılan elektrik direğinden çekilen kaçak elektrik nedeniyle yangına müdahale eden itfaiyeciler zor anlar yaşadı. Zaman zaman küçük patlamaların yaşandığı yangını söndürme çalışmalarına çevredeki vatandaşlar da hortum ile su tutarak destek verdi. 1 saat süren soğutma çalışmalarının ardından söndürülen yangın sonucu gecekondu tamamen kullanılmaz hale geldi.

YANGINDA 7 BİN TL KÜL OLDU

Kül olan gecekondudan son anda çocukları ile birlikte çıkan ev sahibi olay anını şöyle anlattı:
"Evde misafirlerim vardı. 6-7 milyar param vardı içeride. Nüfus cüzdanım vardı. Böyle dışarıda kaldık. Bütün eşyalarım yandı. Geriye külü kaldı bize. Çocuklarım yanımda oturuyordu. Yemek pişiriyorduk. Bir çöp bile kurtaramadık. 6-7 milyarlık kağıt sattı çocuk o da ceketinin cebinde kül oldu gitti."  

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler