YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'660 numarası var''
'660 numarası var''
22 Ocak 2013 11:08
Emekli Ali Demirci, kimlik bilgileri kullanılarak, sahte belgeyle adına 660 adet hat çıkartanlar ve GSM operatörü bayileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bakırköy Adliyesi'ne gelen Ali Demirci, savcılığa suç duyurusu dilekçesini sundu.

Dilekçede, internet üzerinden Bilgi Teknolojileri Kurumu'nun sayfasından adına kayıtlı GSM hatlarını sorgulattığını belirten Demirci, kendi adına kayıtlı 660  kontörlü hat olduğunu tespit ettiğini bildirdi.

Demirci, dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

''Benim adıma 660 adet kontörlü hat olduğunu tespit ettim. Bunun üzerine GSM operatörleri bayilerine giderek adıma kayıtlı olan ve çıkartabildiğim telefon hatlarını buldum. Yapmış olduğum araştırmadan sonra hatların yer ve adreslerini bilmediğim 3 bayiden alındığını öğrendim. Adıma kayıtlı bu zamana kadar sadece 2 telefon hattım bulunmaktadır ve bu hatların herhangi bir borcu yoktur.''

Dilekçesinde, kimlik bilgileri kullanılarak oluşturulan sahte belge ile adına hat alındığını ve bu suretle mağdur edildiğini belirten Demirci, bu hattı veren GSM operatörü bayileri ve sorumlular hakkında soruşturma başlatılmasını talep etti.

Demirci, bir GSM operatörü bayisine gittiğinde kimlik fotokopisini verdiğini belirterek, ''Kimlik fotokopimle bu olay gerçekleşmiş olabilir. Hakkımda çalıntı telefonla görüşme yapıldığı için dava açılarak, yargılanmışım ve beraat etmişim. Haberim sonradan oldu. Hakkımda açılan başka dava var mı bilmiyorum. Mağdur oldum'' dedi.

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler