YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
63 kişilik kadroya 2 bin başvuru
63 kişilik kadroya 2 bin başvuru
07 Mart 2013 10:27
Adana Adliyesi'ne alınacak olan 63 kişilik kadroya 2 bin kişi başvuruda bulundu.

Adalet Bakanlığı tarafından Adana Adliyesi'nde görevlendirilmek üzere alınacak 63 zabit katibinin alınacağını duyurması üzerine 2 bin 553 kişi başvuru yaptı. Başvurunun son gönü olan dün adliye önünde uzun kuyruklar oluştu.

Adalet Bakanlığı Adana Adliyesi internet sitesinden 25 Şubat-6 Mart tarihleri arasında adalet komisyonu bünyesinde görevlendirilmek üzere toplam 33 kadrolu zabıt katibi, Adana Bölge Adliyesi bünyesinde görevlendirilmek üzere 30 kadrolu zabıt katipliği olmak üzere 63 personel alacağını duyurması üzerine işsiz gençler katip olmak için adliyeye akın etti.

Özellikle başvuru tarihinin bittiği 6 Mart günü adliye önünde uzun kuyruklar oluştu. Üniversite bitiren ancak iş bulamayan gençlerin çoğunlukta olduğu gençler, bir umut olduğu için zabit katipliği sınavına girdiklerini ancak alınacak kişi sayısının çok az olduğunu başvurularının da fazla olduğunu söyledi. Başvurular dün bitti, 63 kişilik kadroya 253 kişi başvurdu. KPSS'den an az 70 puan alan kişilerin başvurabildiği katip zabitliği klavye sınavı 30 Mart 2013 Cumartesi günü saat 09.00’da, yapılacak. Adaylar bu sınavda daktilo veya bilgisayar ile vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada yanlışsız olarak en az doksan kelime yazıp yazamadıklarının tespiti için uygulama sınavı yapılacak. Sözlü sınav, 06 Nisan 2013 Cumartesi günü saat 09.00’da gerçekleştirilecek. Yönetmeliğin 14. maddesine göre adaylar sözlü sınava alınacaklar.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler