YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
62 sivil toplum kuruluşu terör örgütünü kınadı
62 sivil toplum kuruluşu terör örgütünü kınadı
01 Ocak 2016 17:09
Bingöl'de 62 sivil toplum kuruluşunun yer aldığı Bingöl Sivil Toplum İnisiyatifi Platformu üyeleri, terör örgütü PKK'ya tepki gösterdi.

Saray Park'ta bir araya gelen Bingöl Sivil İnisiyatifi Platformu üyeleri, "Yeter Artık-Hin Bes-Edi Bese" sloganıyla basın açıklaması yaparak, bazı ilçelerde hendek kazan, cami ve okul yakan terör örgütü mensuplarının eylemlerine son vermesini istedi.

Platform sözcüsü ve Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyon Başkanı Ziya Sözen, son zamanlarda Diyarbakır Sur başta olmak üzere bazı ilçelerde vatandaşlara her türlü işkenceyi zulmü reva gören ve evlerine kadar girerek mahremini çiğneyen terör örgütü mensuplarına "Yeter Artık-Hin Bes-Edi Bese" sloganını haykırmak için toplandıklarını söyledi.

Cami, okul ve ambulans yakanlara, sağlık çalışanlarına saldıranlara, esnafa zorla kepenk kapattıranlara ve her türlü terörist saldırılara karşı olduklarını vurgulayan Sözen, şöyle konuştu:

"Çanakkale'de Türk, Kürt ve Zaza'nın beraber kurduğu güzel vatanımızın 'özerklik ve öz yönetim' adı altında bölmeye parçalamaya, bizi birbirimizden ayırmaya çalışanlara karşı Türkçe, Zazaca ve Kürtçe 'yeter artık' diyoruz. Sözde Kürt halkını temsil ettiğini söyleyen fakat özgür iradesini PKK'nin eline kaptıran ve yaptıklarıyla en büyük zararı bölge halkına verenlere 'dur' demek için sesimizi yükseltiyoruz."

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler