YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
6 yaşında arkadaşını vurdu
6 yaşında arkadaşını vurdu
19 Ocak 2010 19:01
Altı yaşındaki çocuk, tabancayla arkadaşını vurdu.

Bartın'da, 6 yaşındaki çocuk, oynadığı tabancanın ateş alması sonucu arkadaşını yaraladı.

Elde edinilen bilgiye göre, Doğaşı köyünde Umut A. (6), evlerinde misafir olan Ahmet Can K. (6) ile oynarken, dedesinin ruhsatsız tabancasını buldu.

Silahla oynayan Ahmet Can K'nin tabancanın tetiğine dokunması sonucu, Umut A. yaralandı.

Bartın Devlet Hastanesine kaldırılan Umut A, yapılan ilk müdahalenin ardından hayati tehlike kaydıyla Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine, ardından da Ankara'ya sevk edildi.

Tabancanın sahibi Nevzat A, karakolda ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


-''DEDE VURULDUM''-

Nevzat A, tabancasını temizlediği sırada torununun arkadaşı Ahmet Can K'nin babası ile evlerine geldiğini belirterek, şöyle dedi:

''Babası Ahmet Can'ı Umut ile oynamaları için eve bıraktı. Misafir gelince tabancamı kanepenin dolabına koydum. Oğlum ve gelinim işteydi. Çocuklar birlikte evde oynamaya başladılar. Ben de evin dışında tamir işleriyle uğraşıyordum. Bir süre sonra torunum yanıma gelerek 'Dede, Ahmet Can beni silahla vurdu' dedi. İçeriden silah sesi duymamıştım. Torunumun soğukkanlı şekilde vurulduğunu söylemesine ilk başta inanmadım, yanına yaklaştığımda vücudundaki kanı gördüm. Hemen aracımla hastaneye kaldırdım. Yolda bilincini kaybetmemişti, sürekli benimle konuşuyordu. Kurşun karaciğerinin yakınından geçmiş ve kalın bağırsağı zedelemiş. Ankara'da ameliyat olan torunum halen yoğun bakımda. Çok üzgünüm.''  AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler