YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
6 metrekarelik mutfakta yaşam savaşı veriyorlar
6 metrekarelik mutfakta yaşam savaşı veriyorlar
19 Mart 2016 16:02
Sivas'da, yıkılmasından korktuğu evin tek sağlam yeri olan 6 metrekarelik mutfağında 2 çocuğuyla yaşamaya çalışan Nurcan Erçelik, çocuklarının korkmadan uyuyabileceği bir evin hayaliyle yaşıyor.

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde, yıkılmasından korktuğu evin tek sağlam yeri olan 6 metrekarelik mutfağında 2 çocuğuyla yaşamaya çalışan kadın, çocuklarının korkmadan uyuyabileceği bir evin hayaliyle yaşıyor.

Eşinden ayrılan ve ilçeye bağlı Pınarönü Mahallesi'nde 5 ve 13 yaşlarındaki 2 çocuğuyla yaşayan Nurcan Erçelik (35), Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından 2 çocuğu için verilen yaklaşık 600 lirayla geçinmeye çalışıyor.

Yakacak kömürü ve gıda ihtiyacı Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından karşılanan kadın, eline geçen parayla hem diğer ihtiyaçlarını karşılıyor hem de 13 yaşındaki oğlunu okutuyor.

Durumuna üzülen bir hayırseverin evinde kira ödemeden oturan Erçelik, tek odalı, duvarlarında çatlaklar bulunan ve çatısından toprak dökülen eski evin yıkılmasından korkuyor.

"Kutu gibi" bir evin hayalini kuruyor

Anne Erçelik, çocuklarıyla diğer odalara nazaran daha sağlam olan mutfakta yatıp kalkıyor. Soba kurduğu mutfağa çamaşır makinesini, kanepesini, buzdolabını, oğlunun bilgisayarını ve televizyonu yerleştiren Erçelik, tüm işlerini 6 metrekarelik bu alanda yapıyor.

Tuvaleti dışarıda olan ve banyosu olmadığı için de çocuklarını mutfağa koyduğu leğende yıkayan Erçelik, çocuklarının rahat bir hayat sürmesi için kendi tabiriyle "kutu gibi" bir evin hayalini kuruyor.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler