YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
6 kişinin öldüğü kazada şok iddia!
6 kişinin öldüğü kazada şok iddia!
13 Aralık 2013 15:15
Malatya’da 5’i öğretmen 6 kişinin ölümüyle sonuçlanan trafik kazasında yolun buzlu olduğunun bildirilmesine rağmen tuz atılmadığı iddia edildi.

Karayolları Malatya Şube Müdürü Yaşar Merde, o bölgeyi sürekli tuzladıklarını fakat eksi beş dereceden sonra tuzun fazla bir etkisinin olmadığını ifade ederek, kaza saatlerinde o bölgede ısının eksi 15 derece civarında olduğunu söyledi.

Malatya-Doğanşehir ilçe karayolunun buzlanmanın çok yoğun olduğu Tavşantepe ile Cumhuriyet Örnek köy arasındaki bölümünde perşembe akşam saatlerinde meydana gelen kazanın oluşumunda, bölge trafik ve jandarmanın kazadan önceki tüm uyarılarına rağmen Karayolları tarafından yola buzu eritmek üzere tuz dökülmemesinin de önemli etken olduğu öne sürüldü.

Doğanşehir ilçesinin Gövdeli beldesi ile Kapıdere köyündeki okullarda görevli öğretmenleri il merkezindeki evlerine getirmekte olan, bir doktorun da bulunduğu Bilal Andiç yönetimindeki 44 NS 615 plakalı minibüs, buzlanma nedeniyle kontroldan çıkarak karşı yönden gelmekte olan 31 ABF 36 plakalı TIR’a çarpmıştı.

Kaza sonrasında öğretmenler Derya Şahin (29), Emine Coşkun (23), Alişan Ergen (26), Erhan Yaşar (24) ve Çetin Kuşbay (29) ile minibüs sürücüsü Bilal Andiç ölmüş, Doğanşehir’de görevli doktor Özlem Sarıcı Üzmez, öğretmenler Hamza Uzan, Eren Günver ve Yunus Hoşhan da yaralanmıştı.

Bu arada, kazada hayatını kaybedenlerin bugün cuma namazı sonrası Yeşiltepe Şehir Mezarlığında toprağa verileceği öğrenildi.Karayolları Malatya Şube Müdürü Yaşar Merde, o bölgeyi sürekli tuzladıklarını fakat eksi beş dereceden sonra tuzun fazla bir etkisinin olmadığını ifade ederek, kaza saatlerinde o bölgede ısının eksi 15 derece civarında olduğunu söyledi. Merde, sürücülerin de hava ve yol şartlarına göre hareket etmelerinin çok önemli olduğunu kaydetti.

 

İHA

16:29
 // ADIYAMANLI
Adıyaman-Malatya ve Pazarcık-Gölbaşı yolu, ölüm yoludur. Her yıl buralarda ölümlü kazalar, yaz kış olur. Benim babam da bu yolda öldü. Tarım işçileri, hep pazarcık Gölbaşı yolunda can verdi. Hem de 30 lu 40 lı ölümler. Aklıma gelen, o zamanın devleti, kasten bu yolları tuzakladı. Her yıl Adıyamanlı tarım işçileri 10nar 20 es bu kazalarda ölüyordu. Adıyamanlı işçiler o zaman da, Adana ya pamuğa, Yozgat a, mercimek ve nohut biçmeye giderlerdi. Yani terör vurmadı ama, trafik ve kasten virajlı ve kör yapılan yollar vurdu....
13 Aralık 2013 16:29
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler