YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
57 kişiye zehirlenme şüphesi!
57 kişiye zehirlenme şüphesi!
01 Aralık 2013 00:13
Bingöl'de 57 kişi gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedaviye alındı

Edinilen bilgiye göre, baş ağrısı, üşüme, mide bulantısı ve kusma şikayetiyle Bingöl Devlet Hastanesi'ne 36, Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne 14 ve Özel Bingöl Hastanesi'ne 7 kişi başvurdu. Gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedaviye alınan vatandaşların kent merkezindeki bir dürümcüden et veya tavuk döner yedikleri öğrenildi.

Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Aziz Bulut, yaptığı açıklamada, olayda gıda zehirlenmesinden şüphelendiklerini belirterek, hastaların genel sağlık durumlarının iyi olduğunu söyledi.

Şu ana kadar 15 kişiyi taburcu ettiklerini ifade eden Bulut, "Bugün aynı yerden yemek yediğini ifade eden vatandaşlar acil servise kusma, bulantı, ishal ve aralıklı ateş şikayetiyle başvurmuştur. Durumu iyi olan hastalarımızı taburcu etmeye başladık. Bu hastaların aynı yerden yemek yemelerinin gıda zehirlenmesi şüphesi olmakla beraber kesin tanı gerekli incelemeler sonrasında ortaya çıkacaktır. Bununla ilgili gerek Sağlık Müdürlüğü, gerek Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'müz inceleme yapmaktadır. Hastaların genel sağlık durumu iyi, şimdiye kadar 15 hastamızı taburcu edebildik ama hastalar hala gelmeye devam ediyorlar" diye konuştu.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler