YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
50 kişilik kadroya 1200 başvuru
50 kişilik kadroya 1200 başvuru
02 Ekim 2009 17:39
50 kişi kadrolu 6 aylık işe 1200 kişi müracaat etti.

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Kaymakamlık ve Balıkesir İş-Kur İl Müdürlüğü'nün işbirliği ile hazırlanan 'Toplum Yararına Çalışma Projesi'nde çalıştırılmak üzere alınacak 50 kişilik kadro için bin 200 kişi kura heyecanı yaşadı. "Her Köye bir İşsiz" ve "Sahil Şeridinin Temizlenmesi" projelerinde 6 ay çalıştırılacak 50 kişilik kadro için bin 200 kişi başvurunca, kura çekimi spor salonunda yapıldı.  

Noter huzurunda yapılan kura çekiminde büyük heyecan yaşanırken, kurada adı çıkanlar sevindi, çıkmayanlar ise üzüldü. Spor salonunda yapılan kura çekiminde Kaymakam Ali Uslanmaz ile İş-Kur Balıkesir İl Müdürü Faruk Arpacı da hazır bulundu. Toplum Yararına Çalışma Projeleri'nin devam edeceği bildirildi. Kura çekimi sırasında polis de güvenlik önlemi aldı.  

İşsizliğin önlenmesi için projelerin başlatıldığını belirten Kaymakam Ali Uslanmaz, "İş-Kur İl Müdürlüğü ile işbirliği yaptık. 50 kişilik kadroya bin 200 kişi başvurdu. Kayırma olmasın diye de noter huzurunda kura çekiyoruz. İşi alınanlar 6 ay çalışacaklar. Ancak projelerimiz önümüzdeki yıl da devam edecek" dedi.

Toplum Yararına Çalışma Projeleri'ne il genelinde 660 kişi alınacağını beliren İş-Kur İl Müdürü Faruk Arpacı da, "İşe alınacaklara asgari ücret ve sigortaları ödenecek. Projeler 6 ay sonra bitecek. Ondan sonra yeni projeler başlayacak. Ayvalık ve Gömeç ilçelerinde de bu gün kuralar çekeceğiz" dedi. Kurada kazanan vatandaşlar sevinçlerini dile getirirlerken, çıkmayanlar da üzüldü.
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler