YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
50 işçi adayı için binlerce başvuru
50 işçi adayı için binlerce başvuru
26 Ocak 2010 22:32
Hakkari'de okullarda geçici temizlik işçisi olarak çalıştırılmak üzere alınacak 50 kişilik temizlik personeli için binlerce kişi başvurdu

İş-Kur Hakkari Müdürlüğü'nce Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında il merkezi ve bağlı köylerdeki okullarda geçici olarak çalıştırılmak üzere alınacak olan 50 temizlik personeli için bin 67 kişi başvurdu. 
 

İş-Kur İl Müdürlüğü'ne temizlik personeli olarak çalışmak üzere başvuran vatandaşlara yönelik bugün Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu'nda bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. Hakkari İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Biçer ve İş-Kur İl Müdür Yardımcısı Salih Avcı salonda toplanan vatandaşlara Toplum Yararına Çalışma Programı hakkında bilgiler verdi.

Program kapsamında 18-45 yaş arasında olan ve en az ilkokul mezunu olan 50 kişinin alınacağını ifade eden Hasan Biçer, "Proje çerçevesinde yapılacak kura sonucunda alınacak olanlar bir defaya mahsus olmak üzere 4,5 ay çalıştırılacaktır. Şu anda başvuruda bulunan vatandaşlar, 30 Ocak 2010 Cuma gününe kadar projeden yararlanmak istediklerine dair bir kez daha İş-Kur Müdürlüğü'ne giderek bu başvurularını yenilemeleri gerekmektedir. 'Ben temizlik işçisi olarak çalışmak istiyorum' diye müracaatını yenileyenler arasında daha sonra belirlenecek bir tarihte noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kurada isimleri çıkan vatandaşlar il merkezi ve bağlı köylerdeki okullarda 4,5 ay süreyle temizlik personeli olarak çalıştırılacaktır" şeklinde konuştu. 
 

Salih Avcı ise, ileri ki günlerde belirlenecek bir tarihte yapılacak olan kura çekimi sonucu isimleri çıkanların yeşil kartı ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nda yararlandığı yardımların iptal edileceğini söyledi. İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler