YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
5 minare Lodos kurbanı!
5 minare Lodos kurbanı!
03 Ocak 2010 12:53
Muş'ta kuvvetli lodos nedeniyle 5 caminin minaresi yıkıldı

 Muş'ta etkili lodos nedeniyle 5 caminin minaresi yıkıldı, çok sayıda ev ve iş yerinin çatısı uçtu.

Muş Belediye Başkan Vekili Rıfat Özen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, lodosun etkisiyle birçok binada hasar meydana geldiğini bildirdi.

Yaklaşık 500 ev ve iş yerinin çatısının uçtuğunu, 5 caminin  minaresinin yıkıldığını belirten Özen, ''Ekiplerimiz gece yarısından bu yana seferber oldu. Binalardan uçan çatılar yolları kapladı. Yolları temizleyerek ulaşıma açmaya çalışıyoruz'' dedi.

Yeşilyurt Mahallesi'nde yıkılan Beraat Camisi'nin minaresinin 8 kişinin kaldığı evin üzerine düştüğünü bildiren Özen, evin bir bölümünün çöktüğünü, ölen ve yaralanan olmadığını kaydetti.

ENERJİ NAKİL HATLARI DA ZARAR GÖRDÜ

TEDAŞ Muş Müessese Müdürü Murat Karagüzel de lodosun enerji nakil hatlarında hasara yol açtığını, Varto, Korkut, Hasköy, Bulanık ve Malazgirt ilçeleri ile köylerine enerji verilemediğini bildirdi.

Karagüzel, ''Etkili lodos nedeniyle enerji nakil hatlarımızda büyük zarar meydana geldi. Şu ana kadar 50 elektrik direğinin yıkıldığını tespit ettik. Henüz köylere girebilmiş değiliz. Muhtemelen köylerde de elektrik direkleri yıkılmıştır'' diye konuştu.

AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler