YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
5 kişi soba kurbanı oldu
5 kişi soba kurbanı oldu
25 Kasım 2010 23:50
Karbonmonoksit gazından zehirlenen anne, baba ve 6 aylık bebek hayatını kaybetti

Havaların soğumasıyla birlikte soba zehirlenmesi haberleri de sıklaştı. Konya ve Kırıkkale'de toplam 5 kişi soba zehirlenmesinden yaşamın yitirdi

BİR AİLE DAHA YOK OLDU

Konya'nın Meram ilçesi Yaylapınar Uhud Mahallesi Binyaprak Sokak'taki 2 katlı binanın giriş katındaki evde yaşayan Burçak ailesi dün gece kömür sobasını yakarak uykuyu daldı. 2 yıllık evli Hüdaverdi (25) ve Cennet Burçak (20) çifti ile 6 aylık bebekleri Mehmet Ali'den akşam saatlerine kadar haber alamayan yakınları eve geldi. Zile basmalarına rağmen kapının açılmaması üzerine anahtarı olan Cennet Burçak'ın annesi kapıyı açarak içeri girdiğinde kızı, damadı ve torununun hareketsiz yattığını gördü. Eve gelen sağlık görevlilerinin incelemesinde Burçak ailesinin yaşamını yitirdiği belirlendi. 
 

Yakınları sinir krizleri geçirirken polis ve savcının yaptığı incelemede genç çift ile bebeklerinin sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldükleri belirlendi. İHA

ANNE OĞUL SOBA KURBANI

Kırıkkale'de üç gündür haber alınamayan anne ve oğlu, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Etiler Mahallesi'nde müstakil evde yaşayan anne Hatice Demirci (60) oğlu Fatih Demirci'den (16) üç gündür haber alamayan komşuları, Demirci ailesinin kapısını çaldı.

Kapının açılmaması üzerine komşular, durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, kapıyı kırarak girdikleri evde anne ve oğlunun cansız bedeniyle karşılaştı.

Olay yerinde yapılan incelemede Hatice ve oğlu Fatih Demirci'nin sobadan sızan karbonmonoksit gazında zehirlendiği tespit edildi.

Bu arada  Alişen İğde Lisesi son sınıf öğrencisi Fatih Demirci'nin okula gitmemesi üzerine öğretmeninin dün Demirci'nin evine gittiği ancak kapının açılmaması üzerine ayrıldığı öğrenildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler