YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
5 kişi bent kurbanı olmuştu
Şavşat'ta selde 5 kişinin ölümüne sebep olan su bentlerini yapan müteahitlere 5'er yıl hapis cezası verildi
5 kişi bent kurbanı olmuştu
08 Ekim 2010 / 18:08 Güncelleme: 08 Ekim 2010 / 18:09

Artvin'in Şavşat ilçesinde Tigrat Deresi'nin 15 Temmuz 2009 tarihinde aşırı yağışlar nedeniyle taşması sonucu 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan selde, dere üzerindeki bentlerin yapımında kalitesiz beton kullandıkları ve bu nedenle 'birden çok kişinin ölümüne sebebiyet vermek'' suçundan yargılanan iki müteahhide 5'er yıl hapis ve 2'şer yıl meslekten men cezası verildi. 
 

Artvin Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuksuz yargılanan müteahhitler Yavuz Özyıldız ile Kerim Sarı gelmedi. 

Şavşat ilçesinde 15 Temmuz 2009 tarihinde yaşanan aşırı yağışların ardından Tigra Deresi'nin taşması sonucu yaşanan selde, 6 yaşındaki Selin Demiral, dedesi Özgen Demiral, ninesi Dildar Demiral, Lütfiye Acar (87) ve Mavinur Durmuş (43) hayatını kaybetmişti. DSİ Bölge Müdürlüğü ekiplerince olayın ardından başlatılan incelemede Tigrat Deresi'ne yapılan bentlerde kalitesiz beton kullanıldığı belirlenmişti. 
 

Cezayı duyan ve yaşanan selde annesini, babasını ve kızını kaybeden Varol Demiral "Bu olay 'Bentler hatalı mıydı değil miydi ?' diye çok konuşuldu. Sonuç olarak görüldü ki bu olay tescillenmiştir. Artık kimse bu bentlerin düzgün yapıldığını söyleyemez" dedi. İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler