YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
5 ilde elektrikler gitti!
5 ilde elektrikler gitti!
23 Nisan 2015 00:24
Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi'nde meydana gelen arıza nedeniyle Erzurum, Iğdır, Ardahan, Van ve Ağrı'da elektrik kesintisi yaşandı.

Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi'nin (TEİAŞ) 17. Bölge Müdürlüğü'nün sorumluluk alanında bulunan Erzurum'daki iletim hattında meydana gelen arıza nedeniyle 5 şehirde elektrik kesintisi yaşandı.

Erzurum, Iğdır, Ardahan, Ağrı ile Van'ın bu hat üzerinden beslenen yerleşim birimlerinde elektrik kesintisi yaşanırken, Van'ın İran hattından beslenen bölgeleri ile Hakkari, Bitlis ve Muş illerinde ise elektrik kesintisi yaşanmadı.

Çalışmaların sürdürüldüğü öğrenildi

Ekiplerin arızayı giderme çalışmaları sonucunda Erzurum ve Ardahan'a enerji verildiği, hat üzerindeki diğer bölgelere de elektrik sağlanması için çalışmaların sürdürüldüğü öğrenildi.

"TEİAŞ'tan kaynaklanan bir durum"

Konuya ilişkin açıklama yapan Aras EDAŞ Ardahan İl Müdürü Meryem Akpınar, elektrik kesintinin Doğu Anadolu ile Karadeniz bölgelerini kapsadığını belirterek, "TEİAŞ'tan kaynaklanan bir durum. Merkezi bir sistem sorunu. Henüz net bilgiye sahip değiliz"diye konuştu.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler