YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
5 dakika dura dura kasap oldu
5 dakika dura dura kasap oldu
26 Kasım 2014 22:39
Turgutlu'da, kasap dükkanı işleten yakınları her ziyaret ettiğinde "5 dakika dükkanda dur" isteğini kıramayan kadın, mesleği öğrenince kasap dükkanı açtı

Turgutlu'da, kasap olan yakınlarını he ziyaret ettiğinde "5 dakika, dükkanda dur" isteğini kıramayan Esra Ongun, mesleği öğrenince kasap dükkanı açtı Erkek kardeşi ile birlikte işlettiği dükkanda 14 yıldır kasaplık yaptığını belirten Ongun, ilçedeki "tek kadın kasap" olduğunu söyledi.

Dede mesleği olan kasaplığa dayı, amca ve kardeşinin yanında "5 dakika dükkana bakıver" diyerek kaldığı dükkanda "zoraki" öğrendiğini anlatan Ongun, işini severek yaptığını kaydetti. Erkek mesleği olarak görülen kasaplık mesleğini kadınların da başarıyla yapabileceğini gösterdiğini ifade eden Ongun, kendisini ilk kez görenlerin şaşkınlığını gizleyemediğini belirterek şöyle konuştu:

"Bu meslekte bir bayanın çalışması daha sağlıklı oluyor. Zor bir meslek gibi görünüyordu. Bir bayan kasapta çalışabilir mi diyen çok oluyor. "A ne güzel" diye şaşırıp takdir edenler de oluyor. Erkek işlerinde çalışmak isteyen bayanlara fırsat verilmeli, erkek işi demesinler. İstedikten sonra bayanların her işin üstesinden gelebileceğinin en iyi göstergesi edindiğim kasaplık mesleğidir."

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler